Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Šťastný Bitcoin Pizza Day! Přesně před 14 lety Laszlo poprvé zaplatil bitcoinem a koupil 2 pizzy za 10 000 BTC

Bitcoineři si připomínají významný den v historii využívání a přijetí největší kryptoměny světa. Bitcoin Pizza Day má dnes své již 14. výročí!

Večeře za 16 miliard korun

Bitcoin Pizza Day odkazuje na vůbec první zdokumentovanou obchodní transakci, ke které byl použitý Bitcoin (BTC). Programátor Laszlo Hanyecz v roce 2010 dostal hlad a tak si řekl, že bude fajn vyzkoušet bitcoiny. DÍky tomu se zapsal do dějin.

17. května 2010 Laszlo zveřejnil žádost na fóru Bitcointalk o nákup pizzy za bitcoiny a 22. května oznámil úspěšný obchod za 10 000 BTC za dvě pizzy, přičemž Jeremy Sturdivant (Jercos) si objednal pizzu a obdržel kryptoměnu.

Chci jen oznámit, že jsem úspěšně vyměnil 10 000 bitcoinů za pizzu. Díky, Jercosi!

V době před 14 lety stál BTC mnohem méně peněz, Laszlo tak za dvě pizzy zaplatil 10 000 bitcoinů. Při dnešních cenách kryptoměny, kdy jeden bitcoin stojí zhruba 1 600 000 Kč, to odpovídá 16 miliardám korun za tyhle dvě pizzy:

To z prvního nákupu kryptoměnou dělá z dnešního hlediska asi tu nejdražší večeři na světě. Laszlo Hanyecz je tak trochu neprávem zapsán do historie jako bitcoinový “smolař.” – Pan Pizza.

Neprávem proto, že dokázal něco, co už nikdo jiný nemůže. Svým nákupem za BTC započal novou éru ve finančních technologiích lidstva a na jeho počest právem i tento rok všichni příznivci kryptoměn slaví Bitcoin Pizza Day.

..A kdo ví, možná si Laszlo něco odložil stranou. Do peněženky, která má dnes velkou hodnotu. Tak až si dnes půjdete na počest Pana Pizzy koupit za bitcoiny kulatou italskou dobrotu, nezapomeňte si něco také nechat na HODL.

Další:

Microsoftu hrozí v EU mnohamiliardová pokuta za Bing AI, pokud společnost neposkytne požadované informace

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *