Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Američtí zákonodárci odhlasovali zrušení kontroverzních pokynů SEC bránících bankám držet kryptoměny

Americká Sněmovna reprezentantů hlasovala pro anulování sporných pokynů SEC, kterými komise pro cenné papíry znemožnila bankám poskytovat zákazníkům služby v úschově kryptoaktiv.

Prezident Joe Biden však těsně před hlasováním varoval, že by nový návrh zákona vetoval, pokud by se dostal na jeho stůl. V prohlášení z 8. května Bílý dům uvedl, že je „důrazně proti“ členům Sněmovny reprezentantů, kteří se snaží zvrátit SAB 121.

Z vyjádřní plyne, že anulování kontroverzních pokynů SEC by podle Bidenovy administrativy narušilo úsilí SEC „chránit investory na trzích krypto-aktiv a chránit širší finanční systém:“

Omezení schopnosti SEC udržovat komplexní a efektivní finanční regulační rámec pro kryptoaktiva by přineslo značnou finanční nestabilitu a nejistotu na trhu.

Přesto Sněmovna odhlasovala zrušení regulačních pokynů SEC, které prakticky brání americkým bankám v úschově krypto aktiv jménem klientů, a to zákonem s názvem HJ Res 109, který ruší Zvláštní účetní bulletin SEC 121 (SAB 121).

Američtí zákonodárci, stejně jako komisařka SEC Hester Peirceová, tvrdili, že SAB 121 ohrožuje ochotu regulovaných bank jednat jako depozitáři kryptoměn a zachází s držbami kryptoměn jinak než s jinými aktivy. Podle nich navíc nepříspíva k ochraně investorů, protože kdo by tento cíl dokázal naplnit lépe, než jedny z nejregulovanějších subjektů v zemi – banky.

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů (HFSC) ve svém prohlášení z 8. května uvedl:

Zrušením SAB 121 zajišťuje dvoustranná rezoluce ochranu spotřebitelů tím, že odstraňuje překážky, které brání vysoce regulovaným finančním institucím a firmám jednat jako správci digitálních aktiv.

Patrick McHenry, předseda výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA, k tomu dodal:

Věstník 121 o personálním účetnictví je jedním z nejkřiklavějších příkladů regulačního překročení pravomoci, které definuje funkční období Garyho Genslera v SEC.

Pro návrh zákona hlasovalo 21 členů Demokratické strany, což v kombinaci s 207 hlasy republikánů znamenalo, že návrh zákona prošel 228 hlasy proti 182. To by však nemuselo stačit, podle americké ústavy by totiž Sněmovna mohla přehlasovat případné veto prezidenta Bidena pouze dvoutřetinovou většinou hlasů.

Další:

Bývalý prezident USA Donald Trump je „v pohodě” s kryptem a říká, že Biden nerozumí digitálním aktivům

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *