Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ani 150 000 dolarů za Bitcoin (BTC) není pro tento rok mimo říši možností, říká CEO Fundstratu Tom Lee

Analytik Tom Lee, generální ředitel společnosti Fundstrat, která se zabývá finančním výzkumem, vidí nespočet pozitivních katalyzátorů, které s největší pravděpodobností do konce roku 2024 posunou cenu Bitcoinu silně směrem nahoru.

V novém rozhovoru pro CNBC Lee říká, že volnější měnová politika, halving a zvýšená poptávka pramenící ze spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) vytváří vhodné podmínky pro posilování ceny největší digitální měny.

Ačkoli si Leeho predikce ponechává pravděpodobně z opatrnosti bezpečnostní pás v podobě pouhého „možná,” analytik jmenoval konkrétní cenovku, která je naopak relativně velmi odvážná.

Myslím, že by to letos mohlo být až 150 000 dolarů, uvedl Tom Lee a dodává:

Protože díky ETF se poptávka zvyšuje a nabídka klesne s půlením, a pokud dojde k uvolnění měnové politiky, což očekáváme, bude to podporovat riziková aktiva a pozici Bitcoinu. Je to další důvod, proč si nemyslím, že by jen tak brzy začal slábnout. Chci říct, Bitcoin roste v posledních pár týdnech.

Lee se také vyjádřil k nedávné kritice, že je Bitcoin nějaký prostředek volby pro zločince, jak uvedl například šéf SEC Gary Gensler.

Jsou to solidní peníze a myslím, že se ukazují jako užitečné… Ukázaly se být skvělým uchovatelem hodnoty a dobrým rizikovým aktivem. Jsou také neuvěřitelně bezpečné. Na blockchainu nebyl od jeho vzniku jediný podvodný záznam. Nemyslím si, že kterákoli banka může totéž po pravdě říci o svém výkazu zisku a ztráty a o účetnictví. 6 % bankovních transakcí je podezřelých. 0 % na bitcoinovém blockchainu, dodal.

Další:

Bank of America trpí masivním únikem dat! Poskytla prakticky vše, co hacker potřebuje ke krádeži něčí identity

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *