Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Právník, který pomohl držitelům XRP, chce ve volbách sesadit Elizabeth Warrenovou! John Deaton vs. „elity”

Právník John Deaton, který opakovaně před americkými soudy obhajoval kryptosektor, nyní kandiduje do Senátu Spojených států proti hlavní odpůrkyni kryptoměn Elizabeth Warrenové.

Zatímco Warrenová začala své žádání o příspěvky s tím, že označila Johna Deatona za „velkého roztleskávače pro krypto zájmy,“ Deaton svou kampaň zaměřuje na jiné hlavní cíle.

Při svém oficiálním zahájení kandidatury na místo v Senátu Spojených států za Massachusetts kryptoměny výslovně nezmínil. Na webových stránkách však zdůraznil svou roli při obhajobě kryptoměn jako právník, včetně toho, když podal amicus brief jménem držitelů XRP v soudním sporu mezi SEC a Ripple.

John Deaton však místo polemizování o kryptoměně svou kampaň pojal jako „útok na washingtonské elity.“ Vystupuje jako obyčejný člověk, který to neměl vždy jednoduché, a mimo jiné tvrdí, že senátorka Elizabeth Warrenová nedělá nic pro Massachusetts.

Podle údajů Federální volební komise získala Warrenová k 31. prosinci zhruba 16 milionů dolarů na svou kampaň za znovuzvolení v roce 2024, přičemž v hotovosti měla zhruba 4 miliony dolarů. Údajně před zveřejněním Deatonovy kandidatury vyzvala k darům a uvedla, že ji má krypto lobby na mušce.

Důvodem by mohlo být, že je předkladatelkou návrhu zákona Digital Asset Anti-Money Laundering Act. Ten většina odborníků a dalších lidí z odvětví označila za snahu o cílené zdevastování celého kryptosektoru.

Perianne Boringová, zakladatelka a výkonná ředitelka Komory digitálního obchodu, k tomuto návrhu uvedla:

Pokud bude tento návrh zákona schválen, zlikviduje hodnotu amerických začínajících podniků v hodnotě stovek miliard dolarů a zničí úspory nespočtu Američanů, kteří do této třídy aktiv legálně investovali. Kromě toho tento zákon zajistí, že postoupíme jakékoli zbývající vedoucí postavení v digitální ekonomice Číně, Rusku, Severní Koreji a Íránu, které netrpělivě čekají, až využijí vnímanou ochotu vzdát se takové odpovědnosti.

John Deaton to nebude mít lehké ani nyní a jeho šance na výhru podle odhadů nejsou nejvyšší. Podle průzkumu společnosti MassINC Polling Group z roku 2023 demokratku Warrenovou kladně vnímalo 41 % Massachusettsanů. Volební den pro kandidáty bude 5. listopadu.

Další:

Investor, který koupil Ethereum (ETH) za dolar, vyhlíží cenu Bitcoinu (BTC) nad 100 000 USD do konce roku

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *