Čtvrtek, 2 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Gary Gensler nenávidí Bitcoin! Uvedl, že je „token pro ransomware“ a že „není tak decentralizovaný“ (Reakce)

Předseda SEC Gary Gensler vypustil další spršku kontroverzních výroků na adresu hlavní kryptoměny. Proč z této pozice zasahuje do trhů? Nelíbí se snad předsedovi úspěch bitcoinových ETF, které sám schvaloval?

Nejspíš je jen otázkou dobrého vkusu každého, zda považuje za vhodné, aby šéf centrální agentury Spojených států pro regulaci akciových trhů a burz svými výroky ovlivňoval trhy a investory či dokonce cíleně shazoval některá aktiva.

Gary Gensler se vydal do CNBC a pustil se do očerňování krále kryptoměn. Největší krypto aktivum podle tržní kapitalizace vlastně není decentralizované, částečně kvůli důležitosti centralizovaných krypto burz, navrhl:

Bitcoin není tak decentralizovaný… Podívejte se, jak finance směřovaly k centralizaci od antiky. co máme? Máme hrstku tří až šesti hlavních takzvaných krypto burz.

Výrok tohoto typu nelze ani brát vážně a vážně o něm informovat, proto jsem se rozhodl pro poněkud ostřejší komentář, resp. reakci.

Jak může šéf americké komise pro cenné papíry nechápat rozdíl mezi obchodní platformou a aktivem, se kterým zde lidé obchodují? Je to jako chtít zpochybnit čajové lístky.

Decentralizace sítě vychází ze základní blockchainové technologie Bitcoinu, což je distribuovaná účetní kniha spravovaná sítí počítačů (uzlů) rozmístěných po celém světě bez centrální autority.

Gensler pochlebuje s výrokem generálního ředitele banky JPMorgan Jamieho Dimona, který minulý měsíc řekl, že Bitcoin je „pet rock“ s hlavním případem použití při pomoci zločincům při provádění nezákonných schémat, a za sebe přidává, že BTC je tokenem volby pro ransomware.

Úsměvné je, že samotná vláda USA prostřednictvím Ministerstva financí a dalších agentur nedávno zveřejnila několik studií, kde podobné škodlivé názory, nesmyslně usilující o zatlačení krypto investorů do šedé zóny, vyvrací.

Gensler však pokračoval dále a o Bitcoinu řekl:

Má vedoucí podíl na trhu ransomwaru, a to je veřejně známo. Je to token volby pro ransomware.

Americký dolar, euro, jen – celá společnost je používá jako prostředek směny, kupujeme si šálky kávy, dostáváme výplatu v dolarech, jenech nebo eurech a máte celou centrální banku a podporu pro jednu měnu obecně pro každý ekonomický region.

To tady nemáme, takže je tu velmi reálný ekonomický rozdíl.

Ano, za bitcoiny si totiž nikde kávu nekoupíte! Tedy až na všechny bitoinové kavárny, Salvador a celou řadu dalších míst, kde kryptoměnu přijímají, ostatně i všechny ostatní, kde přijímají třeba Visu, která také platby kryptem umožňuje…

Kolikrát se v tomto pořadu objeví lidé, kteří říkají: ‘Budu do něčeho investovat kvůli tomu, jak je vedeno účetnictví a evidence.’ Je to jen účetní kniha – chytrá.

Gensler těmito výroky nejspíše cílí na ty, kteří nyní provádějí své due diligence a mohou potenciálně investovat do bitcoinových ETF. Snaha poškodit kryptosektor bude nepochybně odkaz, který po sobě současný předseda SEC zanechá.

Ale je také možné, že bezhlavý útok na největší kryptoburzy v čele s Coinbase a Binance Gensler chápe jako boj za decentralizaci, která mu leží na srdci, jak by naznačovaly nové výroky. Nabízí se však otázka, zda by snad logickou další metou nebyl pokus o zrušení všech burz, sesazení centrální vlády a ustanovéní přímé demokracie pomocí blockchainu.

Bitcoin je ve skutečnosti ostrůvek decentralizace uprostřed centralizované společnosti, takže nedostatek decentralizace je skutečně velmi hloupý argument, zejména pokud se týká burz – které jsou pro SEC gró. Gensler kouzlem nechtěného sám sebe střílí do nohy.

Krypto je obor plný podvodů a manipulace, uvádí.

Politici a regulátoři často šíří, že je krypto plné podvodů. Uvedl to i Gary Gensler v rozhovoru na CNBC. Máme pro vás možná novinku, ale podvody jsou na sociálních sítích, jsou na internetu, chodí lidem do schránek, do počítačů i do mobilů a mají jedno společné – snahu ukrást lidem peníze.

Bylo by perfektní, kdyby úředníci více snahy věnovali ochraně před podvody a méně se soustředili na viktimizaci obětí. Pokud má předseda SEC nějaké důkazy o zločinu, měl by jít na policii, nebo zasáhnout jinak. Neměl by chodit na CNBC a snažit se nepravdivými výroky poctivým investorům poškodit jejich portfolia.

Máme čtenáře, kteří se i díky podobným idiotům, jako je Gensler, bojí, že když vystoupí ze svých legálně nakoupených investic, banka jim prostředky zmrazí nebo budou muset někde nějak dokazovat, že se nedopustili trestného činu. Lidé jako Gensler de facto tvrdí, že jsou podvodníci, zatímco téměř nikým nerušení scameři zaplavují internet.

Další:

Americké spotové bitcoinové ETF dosáhly milníku 10 miliard dolarů ve správě pouhý měsíc po schválení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *