Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Použití kryptoměn při praní špinavých peněz? Hotovost zůstává “králem” podle amerického ministerstva financí

Podrobná zpráva o praní špinavých peněz ve Spojených státech zdůrazňuje, že hotovost je stále nejčastější volbou pro zločince, kteří chtějí prát nezákonné finanční prostředky.

Jak plyne ze zprávy o hodnocení rizik Ministerstva financí Spojených států, pro zločince a organizace je preferovanou metodou praní špinavých peněz hotovost, nikoli kryptoměny.

Celkem tři samostatné zprávy se týkají praní špinavých peněz, financování terorismu a financování šíření zbraní hromadného ničení. Zločinecké organizace podle zjištění úřadů získávají, perou a přesouvají finanční prostředky na úrovni USA i zahraničí.

Ministerstvo financí zdůrazňuje anonymitu, stabilitu a všudypřítomnost hotovosti jako platebního prostředku jako primární důvod, proč zůstává preferovanou metodou praní nezákonných výnosů.

Využití digitálních aktiv pak zůstává daleko pod úrovní klasických peněz:

Zločinci používají strategie praní peněz založené na hotovosti z velké části proto, že hotovost nabízí anonymitu. Běžně používají americkou měnu kvůli jejímu širokému přijetí a stabilitě.

Ministerstvo financí poznamenává, že v roce 2023 došlo k zabavení měny a peněžních nástrojů v příchozích pohybech finančních prostředků v celkové výši 18 milionů USD v rámci 1 480 jednotlivých akcí. Dalších 1 010 případů vedlo k  zabavení cizí měny a peněžních prostředků v celkové hodnotě přibližně 53 milionů dolarů.

Úřady se dle svých slov zabývají případy přepravy špinavých pěněz pomocí dálnic či soukromých letadel, které hodnotí jako rychlejší způsob přepravy peněz do, přes a ze Spojených států na delší vzdálenosti.

Přesto ministerstvo ve zprávě zdůrazňuje protokoly DeFi jako nový způsob, jak zločinci mohou převádět nezákonné finanční prostředky a neopomíjí ani zmínku o Binance, která za selhání dodržování předpisů vedoucích ke zneužití směn k praní špinavých peněz zaplatila vyrovnání ve astronomické výši 4,3 miliardy dolarů.

Zákaz kryptoměn by hypoteticky ještě prošel, ale těžko si představit, že by USA zakázaly i hotovost, soukromá letadla a dálnice.

Další:

Šéf Fedu Jerome Powell varuje před neudržitelnou fiskální cestou USA uprostřed rekordního státního dluhu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *