Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bude ještě letos nějaká šance na výhodný nákup Bitcoinu (BTC), nebo je vhodná doba již definitivně pryč?

V tomto článku se zaměříme na to, zda je nyní podle analytiků vhodná doba na nákup Bitcoinu. Promeškali jste svou šanci, nebo se trh s BTC ještě smiluje a nabídne poslední příležitost?

Analytik Rekt Capital ještě na ceně Bitcoinu v rozmezí cca 40 až 45 tisíc dolarů hovořil o poslední šanci. Navrhl, že vzniklo časové okno, které by mohlo být pro investory poslední možností, jak získat bitcoiny za výhodné ceny.

Nicméně jak Kryptohodler informoval v pondělí 12. února, toto okno se rychle uzavřelo, když Rekt Capital svým 397 000 sledujícím na sociální síti X oznámil, že Bitcoin vstoupil do fáze předhalvingové rally.

Do čtvrtka 15. února se již cena BTC pohybovala na vzestupné trajektorii okolo 52 000 USD. Je to konec všech nadějí? Je ještě stále dobrý čas na nákup, nebo už je skutečně pozdě?

Načasování je vždy relativní. Jde totiž nejen o budoucí růst Bitcoinu, ale také o odolnost investora vůči nutkání utéct v době propadů. Bitcoin padat umí a vždy to mnoho obchodníků překvapí a zničí.

Mimochodem, jestli začínáte s investováním a nevíte, jestli je HODL pro vás to pravé, položte si jednoduše otázku: dokážete přečkat 70%, 80% či dokonce 90% propad hodnoty svého portfolia během dlohodobého bear marketu?

Analytik Dave the Wave také sdílel svou analýzu, kde hovořil o opuštění nákupní zóny. Pro Bitcoin predikoval dosažení vrcholu cyklu na ceně 180 000 dolarů zhruba rok po dubnovém halvingu, kdy se odměny těžařů sníží na polovinu.

O tom, zda je teď dobrý čas na nákup, uvedl:

Chování trhu: lidé se vždy zajímají o nákup, když je cena vysoká.., místo racionálního a relativně nízkého nákupu.

Po více než roce v nákupní zóně BTC LGC, pak výstupu a pak opětovné návštěvě a znovu výstupu jsem ohromen, že se mě lidé ptají, zda je vhodná doba na nákup.

Nezní to zatím moc dobře, ale pod grafy pokračujeme dále, tak ještě neodcházejte.

Nakupovat je vždy nejtěžší v době propadů, když všichni panikaří a mnozí analytici začnou zveřejňovat jednu negativní predikci za druhou. To je také doba, kdy je případný nákup potencalně nejvýhodnější.

Taková doba naposledy nastala na konci roku 2022, v době vrcholícího bear marketu. V mnohem menší míře však oba zmínění analytici očekávají podobnou situaci ještě letos.

Zatímco Dave the Wave očekává prudkou korekci zhruba do poloviny roku s targetem okolo 35 tisíc dolarů, Rekt Capital predikuje sell-the-news okolo dubnového halvingu.

Takže možnost maximálně 20% až 30% poklesu je něco, čeho bychom si měli být v budoucnu potenciálně vědomi, protože po této rally před halvingem příjde předhalvingový retrace.

Nyní, když jsme přešli do zmíněné předhalvingové rally, se musíme podívat, kde bychom mohli potenciálně dosáhnout vrcholu před halvingem, protože zde lidé nakupují v očekávání, že vydělají pár dolarů na halvingovém humbuku, a pak prodají […] V podstatě uskuteční sell-the-news .

Buy the rumour, sell the news je klasická spekulativní cenová akce, kterou můžeme přeložit jako „Nakup fámu a prodej zprávy.“

Výsledkem tohoto typu chování obchodníků, které následně ovlivní cenu, je zohlednění budoucí bullish události v ceně již předem a následný výběr zisků a výprodej v době, kdy teprve nastává.

Naposledy jsme vývoj tohoto typu viděli na trhu s Bitcoinem v lednu, během schvalování ETF. Před schválením došlo k prudkému růstu a krátce poté, co se první spotové bitcoinové ETF fondy začaly obchodovat na amerických burzách, došlo k výplachu.

11. ledna 2024 se akcie 10 spotových bitcoinových fondů začaly obchodovat na amerických akciových burzách Cboe, NYSE Arca a Nasdaq. Bylo to poprvé, kdy investoři v USA získali přístup k regulovaným produktům držícím fyzické bitcoiny.

Cena Bitcoinu rychle zkolabovala, když nejprve krátce vystřelila k lokálnímu maximu až 49 tisíc dolarů a do 23. ledna si sáhla na cca 38 000 USD. Šlo o klasický sell-the-news moment. A nejen pro velryby, tedy obchodníky s brutálním kapitálem, se rychle změnil na příležitost k výprodejovému vykoupení propadu (buy-the-dip).

Ten další by možná hodlerům mohl nabídnout již skutečně poslední šanci na dobře načasovaný nákup až do dalšího potenciálního bear marketu. A hlavně – před případným bull runem na nové historické cenové maximum, jak mnozí predikují.

Podle analytiků by mohlo jít o halving, který nastane podle současných odhadů za 65 dnů od tohoto okamžiku, tedy 20 dubna 2024. Od této chvíle se odměna za blok sníží z 6,25 coinů na 3,125 BTC, což bude mít zásadní vliv na budoucí nabídku.

Jedná se o nabídkový šok pro systém a pro samotný protokol. Takže nákupy několik týdnů předem a následné prodeje kolem halvingu, to je typicky to, co má tendenci se dít, jak se potvrzuje od let 2020, 2016. Lidé nakupují v očekávání potenciálního zisku a pak prodávají těsně před půlením, k tomu dochází napříč cykly, uvádí Rekt Capital a dodává:

Ale věc, které si opravdu všimněte, je, že právě po půlení máme tendenci vidět parabolickou rally směrem vzhůru. Takže prodávat jen proto, abychom rychle vydělali, je z pohledu větší parabolické rally, která přichází několik měsíců po půlení, poměrně krátkozraké. Předhalvingový retracement je tak do značné míry způsoben obchodníky, kteří chtějí tento pohyb zahrát a vydělat na něm.

A samozřejmě, že cenová akce na straně prodeje, která nastává, je místem, kde takzvané slabé ruce mají tendenci prodávat a kapitulovat, protože se bojí, že uvidí nová minima, ale tato volatilita kolem předhalvingového retrace je momentem otřesu.

Další:

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *