Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

ApeFest svým návštěvníkům vypálil zrak! BAYC říká, že méně než 1 % má příznaky těžkého popálení očí

Někteří účastníci opičí NFT události ApeFest si po akci stěžovali na vážné potíže a museli vyhledat lékařskou pomoc. Údajně šlo o projevy fotokeratitidy, což je stav způsobený vystavením ultrafialovému (UV) světlu.

ApeFest, akce pořádaná tvůrci Bored Ape Yacht Club (BAYC) z Yuga Labs, to doslova vytmavila některým návštěvníkům. To by nebyl kontroverzní závěr, kdyby k vypálení zraku nedošlo doslova. Několik lidí na akci potřebovalo v důsledku světěl lékařskou péči a stěžovali si na rozmazané vidění a pálení očí.

Tvůrci Bored Ape Yacht Club vzniklou situaci okomentovali na platformě X, kde uvedli, že „tyto příznaky mělo mnohem méně než 1 % účastníků a pracovníků akce“ a dodávají

I když téměř všichni uvedli, že se jejich příznaky zlepšily, doporučujeme každému, kdo je zaznamenal, aby pro každý případ vyhledal lékařskou pomoc.

Pokus o bagatelizaci problému se střetl s kritikou účastníků. Jeden z nich uvedl, že problém s očima vyvolaný vystavením UV světlu, který byl diagnostikován jako fotokeratitida, přetrvával i více než 30 hodin po události.

Návštěvníci akce poté spekulovali, že jejich zdravotní problémy, které podle všeho vznikly na NFT akci ApeFest plné laserů a stroboskopů konané v Hong Kongu, mohlo způsobit použití nesprávných žárovek. Přesný počet lidí, kteří měli zdravotní potíže, v tuto chvíli není známý.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *