Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kazašské úřady potvrdily, že zablokovaly přístup na Coinbase v souladu s novými kryptoregulacemi z února

Jak uvedly místní úřady, zákon o digitálních aktivech, přijatý v únoru 2023, zakazuje vydávání a obchodování s digitálními měnami a další kryptoměnové operace bez národní licence.

Ministerstvo kultury a informací Kazachstánu oficiálně potvrdilo, že zablokovalo webovou stránku Coinbase v celé zemi. Úřady Kazachstánu blokují místní IP adresy v přístupu na Coinbase minimálně od září.

Podle úterní zprávy místní zpravodajské stanice Kursiv byl přístup na kryptoburzu Coinbase zablokován příkazem ministerstva kultury a informací. Zástupci ministerstva však novinářům vysvětlili, že žádost přišla od jiného vládního orgánu, ministerstva pro digitální rozvoj, které obvinilo Coinbase z porušení zákona o digitálních aktivech.

Legislativa přijatá v únoru v podstatě stanovuje, že veškeré operace týkající se digitálních aktiv musí projít schvalováním. Souhlas k provozu uděluje orgán Mezinárodního finančního centra Astana (AIFC).

První zprávy o problémech s přístupem na web Coinbase se objevily v září, když místní telegramové médium Finance.kz napsalo , že „velký kazašský investiční firewall“ blokuje přístup nejen na Coinbase, ale také na Kraken a další velké mezinárodní kryptoburzy. Jiným, včetně Binance, Bybit, CaspianEx, Biteeu, ATAIX, Upbit a Xignal&MT, se naopak podařilo povolení získat.

Coinbase má problémy i v dalších jurisdikcích, přičemž nejkřiklavějším příkladem jsou USA. Největší americká krptoburza, veřejně obchodovaná akciová společnost Coinbase sídlící v New Yorku byla zažalována Americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) 6. června 2023, pouhý den po žalobě Binance.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *