Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký zákonodárce navrhuje snížit plat předsedy SEC Garyho Genslera na 1 dolar za jeho „medvědí službu”

V Kongresu USA se objevil návrh na definancování SEC v rámci snah o zeštihlování neúnosných vládních výdajů. Podle zákonodárce, který ho předložil, je na čase snížit plat Garyho Genslera na 1 dolar.

V navrhovaném dodatku k Financial Services and General Government (FSGG) republikánský člen Sněmovny reprezantů USA Tim Burchett navrhl, aby byl Genslerův plat snížen na 1 dolar jako součást širšího návrhu na definancování regulátora.

Burchett snížení platu předsedy SEC navrhl jako pozměňovací návrh FSGG. To je rozsáhlý právní předpis, poprvé představený 13. července tohoto roku, jehož cílem je plošně výrazně snížit vládní výdaje.

Přesná výše platu předsedy SEC není známa, ale odhaduje se, že Gensler vydělává více než 300 000 dolarů ročně za své povinnosti šéfa Komise pro cenné papíry a burzy.

Při představování zákona Výboru pro pravidla sněmovny 6. listopadu zástupce Steve Womack nastínil, že SEC se mezi jinými agenturami stala obětí regulačního překračování a stává se pro vládu nepřiměřenou finanční zátěží.

Politik navrhl, že nejlepším postupem by bylo definancovat SEC. Tím by se současně ušetřilo a ještě by se podařilo omezit její regulační „dotěrnost“ a zároveň přinutit regulátora, aby se znovu zaměřil na své hlavní poslání.

Konkrétně v Komisi pro cenné papíry a burzy odmítneme přijímání pravidel, která postrádají řádnou analýzu nákladů a přínosů a analýzu souhrnného dopadu.

Aby bylo jasno, agentury pod naší jurisdikcí vykonávají důležité funkce; mnozí se však od svého mandátu odchýlili a výsledky byly pro americký lid skutečnou medvědí službou, dodal Womack.

Není to poprvé, co se Gensler a jeho agentura, která se pyšní mnoha zásahy do krptosektoru a pravidelně žene nepodvodné kryptofirmy k soudu, dostali pod palbu amerických politiků. V červnu představili Warren Davidson a Tom Emmer Zákon o stabilizaci SEC, k jehož hlavním bodům patřilo odvolání Genslera z funkce předsedy SEC, resp. zrušení této funkce jako takové.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *