Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Automobilka Ferrari začne přijímat kryptoměny k platbám za luxusní vozy, reaguje tak na přání zákazníků

Italská automobilová značka Ferrari, která proslula především svými sportovními vozy, začne přijímat platby kryptoměnami. Rozhodnutí bylo ovlivněno poptávkou trhu a požadavky dealerů, přičemž řada klientů investovala do digitálních měn.

V minulosti bylo symbolem úspěchu na krypto trhu lambo. To by se teoreticky mohlo změnit, protože v příštím bull market může více kryptoinvestorů zvolit jinou alternativu.

Ferrari se rozhodlo, že bude kvůli poptávce zákazníků přijímat platby kryptoměnami za své luxusní sportovní vozy ve Spojených státech. Automobilka pak také plánuje přijímat kryptoplatby v Evropě.

Záměr výrobce luxusních aut potvrdil hlavní marketingový a obchodní ředitel Enrico Galliera. Volba Ferrari přijímat platby kryptoměnami byla řízena poptávkou, přičemž do digitálních měn investovalo mnoho klientů, včetně mladých investorů.

Ferrari si klade za cíl otestovat tento expandující trh, aby se spojilo s potenciálními kupci mimo svou obvyklou klientelu. Luxusní automobilka plánuje zavést platby kryptoměnami v Evropě do prvního čtvrtletí roku 2024 a poté expandovat do dalších regionů přátelských ke kryptoměnám, a to i navzdory tomu, že má údajně plně vyprodáno do roku 2025.

Pro svou počáteční fázi v USA se Ferrari údajně spojilo se zpracovatelem plateb kryptoměnami BitPay. To společnosti umožní přijímat bitcoiny, ethery a USDC. Za platbu kryptoměnou nemají být žádné příplatky, nicméně lze očekávat obvyklý několikaprocentní rozdíl kurzu od aktuální tržní ceny.

K dalším automobilkám, které oznámily podobný krok, patří Tesla. Výrobce elektrických vozidel původně začal přijímat platby v bitcoinech v roce 2021. Generální ředitel Elon Musk však tuto platební metodu pozastavil kvůli údajným obavám o životní prostředí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *