Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Grayscale GBTC discount klesá na 16 %! Investoři po úspěšném odvolání sází na schválení Bitcoin spot ETF

Investoři podle některých analytiků zohlednili předpoklad schválení transformace fondu GBTC společnosti Grayscale na bitcoinové ETF v jeho ceně, což vedlo k snížení slevy.

Bitcoinový investiční nástroj společnosti Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), se obchoduje s nejnižší slevou za téměř dva roky. Nejnovější údaje z YCharts ukazují, že diskont GBTC vůči bitcoinové čisté hodnotě aktiv (NAV) se k 13. říjnu snížil na 15,87 %.

Diskont k čisté hodnotě aktiv (NAV) je procento, které měří částku, se kterou se podílový fond nebo ETF obchoduje pod svou čistou hodnotou aktiv. Tato metrika se používá ke sledování toho, jak daleko se cenný papír obchoduje od své skutečné hodnoty.

Data ukazují, že sleva GBTC se začala snižovat, když BlackRock a několik dalších finančních institucí v USA podalo žádosti o bitcoinové spotové ETF. Jen mezi 15. červnem a 5 července sleva GBTC klesla ze 44 % na 26,7 % a od té doby nadále klesá.

Spotové bitcoinové ETF mezitím postupují vpřed směrem k potenciálnímu schválení ve Spojených státech. Přeměna GBTC na ETF by mohla pomoct stabilzovat jaho cenu na tržní ceně podkladového Bitcoinu.

Objevily se zprávy, že SEC se proti rozhodnutí soudu ve prospěch Grayscale neodvolá, což vedlo k tomu, že ETF analytik Bloombergu James Seyffart označil schválení bitcoinových ETF za „hotovou věc.“

Dne 15. října Grayscale vydal prohlášení, v němž poznamenal, že 45denní lhůta SEC na opětovné přelíčení uplynula, což znamená, že soud vydá svůj konečný verdikt do sedmi kalendářních dnů.

Tým Grayscale zůstává operativně připraven převést GBTC na ETF po schválení SEC a těšíme se na sdílení dalších informací, jakmile to bude možné, uvedla společnost.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *