Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Skupina největších ekonomik světa G20 přijímá společný souhrnný dokument MMF-FSB o kryptoregulaci

Ministři financí a guvernéři centrálních bank členských států a unií G20 se společně dohodli na podobě dokumentu, který se týká regulace digitálních měn.

Skupina G20 přijala společný krypto regulační plán navržený ve společném souhrnném dokumentu Mezinárodního měnového fondu a Rady pro finanční stabilitu.

Mezivládní fórum zahrnující 19 suverénních zemí, Evropskou unii a Africkou unii v pátek 13. října jednomyslně přijala „komuniké ministrů financí a guvernérů centrálních bank G20“ na svém zasedání v Marrákeši v Maroku.

Přijatá kryptoregulace pak nese název „souhrnný dokument MMF-FSB: Zásady pro kryptoaktiva“ a její schválení bylo jednomyslné.

G20 uvádí:

Vyzýváme k rychlé a koordinované implementaci plánu G20, včetně implementace politických rámců; přesah mimo jurisdikce G20; globální koordinace, spolupráce a sdílení informací; a řešení nedostatků v datech.

Mezi požadavky dokumentu patří zmíňované sdílení informací mezi regulátory, požadavek na komplexní rámec správy a řízení rizik pro krypto společnosti a záruka přístupu k relevantním údajům, které společnosti poskytují úřadům.

Do konce roku 2025 pak má proběhnout první revize, která má vyhodnotit stav realizace těchto opatření.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *