Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC Gary Gensler varuje: Nadcházející finanční krize způsobená umělou inteligencí je „téměř nevyhnutelná“

Zdá se, že Gary Gensler má po kryptoměnách dalšího “nepřítele,” na kterého je třeba ukázat jako na hrozbu, protože umělá inteligence podle šéfa SEC zaviní finanční krizi.

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států Gary Gensler prohlásil, že bez nějaké formy intervence je finanční krize pramenící z rozšířeného používání umělé inteligence „téměř nevyhnutelná.“ Informoval o tom Financial Times na základaě rozhovoru.

Podle článku Gensler řekl, že tato situace nastane do 10 let. Je zajímavé, že strůjce četných žalob a regulace vymáháním v kryptosektoru použil jeden z jeho základních narativů a současně stále problémů – centralizace služeb.

Uvedl:

Myslím si, že v budoucnu budeme mít finanční krizi, […] pokud se všichni spoléhají na základní model a ten nesedí u makléře, ale u jedné z velkých technologických společností. A kolik máme v této zemi poskytovatelů cloudových služeb?

AI by podle Genslera mohla být dalším velkým systémovým rizikem pro finanční systém. Její rizika studuje dlouhodobě a již v roce 2020 hovořil o hrozbách umělé inteligence pro finanční stabilitu.

Existence dvou nebo tří modelů typu ChatGPT prohloubí propojení napříč ekonomickým systémem, čímž se zvýší pravděpodobnost finančního krachu, protože když se jeden model nebo soubor dat stane ústředním, zvýší se „stádové“ chování, což znamená, že všichni budou spoléhat na stejné informace a reagovat podobně, varoval Gensler.

Jsou tyto obavy podle vás opodstatněné, nebo naopak přehnané. Npište nám svůj názor do komentářů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *