Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bankovní gigant Citigroup spouští privátní blockchain pro tokenizaci klientských vkladů a zrychlení převodů

Investiční bankovní gigant spustil službu Citigroup Citi Token Services, aby přeměnil vklady bohatých klientů na digitální tokeny. Údajně využívá blockchain a technologii inteligentních smluv.

Citigroup testovala nový systém s Federální rezervní bankou v New Yorku, uvedla zpráva Bloombergu. Systém umožňuje bance generovat tokeny pro své zákazníky, které jsou okamžitě převoditelné a mohou být zúčtovány pomocí rezerv centrální banky.

Globální vedoucí služeb Citigroup Shahmir Khaliq uvádí:

Technologie digitálních aktiv mají potenciál vylepšit regulovaný finanční systém aplikací nových technologií na stávající právní nástroje a dobře zavedené regulační rámce.

Vývoj Citi Token Services je součástí naší cesty k poskytování transakčních bankovních služeb nové generace v reálném čase, které jsou vždy k dispozici našim institucionálním klientům.

Věřitelé zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX zahájili právní kroky proti rodičům zakladatele Bankmana-Frieda

Test byl považován za úspěšný a ukázal, že digitální aktiva mohou zlepšit velkoobchodní platby, aniž by se změnilo právní zacházení s vklady. Kromě mezinárodních plateb byla novinka testována také v lodním průmyslu.

Podle Citigroup technologie použitá v pilotním projektu zkrátí dobu zpracování transakcí ze dnů na minuty. Banka hovoří o digitálních penězích či neurčitě o tokenech, aniž by bylo na první pohled zřejmé, zda půjde o CBDC.

Podle všeho bude využívat soukromý blockchain. To znamená, že se nejedná o veřejný blockchain s robustním zabezpečením a decentralizací, jako je Bitcoin nebo Ethereum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *