Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Věřitelé zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX zahájili právní kroky proti rodičům zakladatele Bankmana-Frieda

Rodiče zakladatele a bývalého CEO bývalé kryptoburzy FTX měli mít údajně svůj podíl na osudu společnosti, o kterém žalobci hovořili jako o „jednom z největších finančních podvodů v historii.“

Věřitelé FTX nově žalují také rodiče Samuela Bankmana-Frieda (SBF). Tvrdí, že zpronevěřili miliony dolarů svým zapojením do podnikání burzy.

Žalobce zastupuje advokátní kancelář Sullivan & Cromwell. Ta rodiče SBF zatáhla do případu FTX tím, že na ně v pondělí podala žalobu. V kryptoburze měli být zapojeni od začátku až do krachu.

Už v roce 2018 popsal Bankman Alamedu jako ‚rodinný podnik.‘

..Uvádí se v žalobě s tím, že tento výraz Bankman-Fried opakovaně použil pro označení celé skupiny FTX Group.

I když se FTX Group dostala do platební neschopnosti, Bankman a Friedová z tohoto ‚rodinného podniku‘ bohatě profitovali, dodává žaloba.

Podle obvinění byl otec SBF Joseph Bankman, „de facto vedoucím pracovníkem“ ve společnosti FTX Group. Joseph Bankman, profesor na Stanfordské právnické fakultě, měl pravomoc rozhodovat v FTX a zastával výkonné funkce v manažerském týmu FTX Group, uvedli věřitelé.

Barbara Fried, rovněž profesorka Stanfordské právnické fakulty, se údajně nejen aktivně podílela na politických darech FTX, ale měla na nich největší vliv. Podle žalobců opakovaně vyzývala FTX, aby darovala miliony přímo Mind the Gap (MTG), politickému akčnímu výboru, který spoluzaložila.

Decentralizované burzy (DEX) a jejich rozdíl oproti klasickým kryptoburzám, výhody a nevýhody i rizika

Oba údajně získali na úkor zákazníků FTX významné nezasloužené odměny, včetně peněžního daru v hodnotě 10 milionů dolarů a luxusní nemovitosti na Bahamách v hodnotě 16,4 milionů dolarů. Bankman také vysával peníze FTX Group na pokrytí nákladů, včetně soukromě pronajatých letadel a hotelových pobytů za 1 200 dolarů za noc, tvrdili žalobci a dodávají:

Udělte žalobcům represivní odškodnění ve výši, která bude stanovena u soudu, vyplývající z vědomého, úmyslného, ​​svévolného a zlomyslného jednání obžalovaných, které projevuje lehkomyslné ignorování zájmů žalobců a jejich věřitelů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *