Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ekosystém decentralizovaných financí zažívá útlum! Ekonomická aktivita DeFi v srpnu klesla o 15 %, uvádí VanEck

Podle analýzy investiční manažerské firmy VanEck protokoly DeFi  zaznamenaly v srpnu pokles aktivity o 15,5 %. Podle grafu se zastavil na 51 miliardách dolarů.

Ekosystém decentralizovaných financí (DeFi) v srpnu zaznamenal další propad využití a on-chain ekonomická aktivita se tak snižovala. Pokles dosahoval více než 15 % od července.

Index společnosti VanEck MarketVector Decentralized Finance Leaders Index (MVDFLE) v srpnu klesl dokonce o 21 % za měsíc. Výsledky byly zhoršeny negativním výkonem tokenů UNI, které klesly o 33,5 %, zatímco investoři realizovali zisky z července, kdy naopak výrazně rostl.

DeFi index MVDFLE sleduje výkon největších a nejlikvidnějších tokenů na protokolech DeFi. To zahrnuje Unisawp, LidoDAO, Maker, Aave, THORChain a Curve DAO.

Dodávky čisté energie údajně naplňují více než 50 % energetické spotřeby Bitcoinu! Spustí Tesla platby v BTC?

Další klíčová metrika pro ekosystém DeFi, celková uzamčená hodnota (TVL), v srpnu klesla o 8 % ze 40,8 miliardy USD na 37,5 miliardy USD.

Některé metriky však navzdory propadům na trhu zaznamenaly pozitivní čísla. Stablecoin crvUSD od Curve Finance, který se zotavil z velkého exploitu na konci července, zaznamenal v srpnu výrazný růst a dosáhl nového historického maxima kapitalizace ve výši 114 milionů dolarů.

VanEck poukázal také na souvislost mezi úrokovými sazbami a špatným výkonem DeFi sektoru. Růst úroků v ekonomikách, jako jsou USA, motivují investory, aby prodali své stablecoiny a další tokeny a přesunuli prostředky do fondů peněžního trhu. Zde totiž mohou získat cca 5% bezrizikový výnos, dodala firma.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *