Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Majitel Dallas Mavericks Mark Cuban přišel o 870 tisíc dolarů v kryptoměnách po hacku ethereové peněženky

Dnes a denně se novodobí bandité ženou za dostavníky plnými peněz v online prostředí. Mark Cuban potvrdil, že byl hacknut, ale neví přesně jak.

Z jedné z peněženek patřících miliardářskému investorovi a vlastníkovi Dallas Mavericks Marku Cubanovi bylo neoprávněně odčerpáno krypto v hodnotě téměř 900 000 dolarů. Šlo o ethereovou peněženku, kde bylo zaznamenáno neobvyklé chování 15. září kolem 20:00 UTC.

Nezávislý blockchainový detektiv Wazz byl první, kdo si hacknutí všiml. Upozornil na podezřelé transakce v jedné z ETH adres, se kterou 65letý Cuban neinteragoval zhruba pět měsíců.

Dnes je 1. výročí Ethereum (ETH) Merge: Spotřeba energie klesla o 99 %, ale obavy z centralizace přetrvávají

Lmao, vyčerpala se peněženka Marka Cubana? Peněženka neaktivní po dobu 160 dní a veškerý majetek se právě přesunu, uvedl Wazz.

Z peněženky během desetiminutového okna zmizely kryptoměny jako USD Coin (USDC), Tether (USDT) a Lido Staked Ether (stETH) za 870 000 USD. Další USDC v hodnotě 2 milionů dolarů byly poté také přesunuty do jiné peněženky samotným miliardářem.

Cuban o pár hodin později potvrdil, že zbývající prostředky (cca 2 mil. USDC) přesunul sám na Coinbase Custody, ve snaze vyhnout se dalším krádežím. Uvedl, že byl možná terčem hackerů delší dobu a jen čekali na svoji chvíli.

Bezpečnost mohla být narušena různými metodami, včetně nepozornosti při podepsání škodlivé transakce či kompromitování privátního klíče.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *