Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin by mohl otestovat dlouhodobou supportní trendline na úrovni cca 23 000 dolarů na týdenním grafu

Cena hlavní kryptoměny by mohla vyklesat na 23 tisíc dolarů, kde by se však měla odrazit, pokud nemá dojít ke větším nepříjemnostem pro býky, než je relativně mírný pád o 13 %.

Kryptomarket se, i přes určité oživení od začátku roku, ještě zdaleka nevyhrabal z medvědího trhu. Někteří obchodníci si kladou otázku, jak hluboko mlže cena BTC ještě vyklesat. My se těmto otázkám vyhneme, ale ukážeme si jednu úroveň, která by mohla být ve hře.

Touto úrovní je hodnota cca 23 000 dolarů za jednotku hlavní kryptoměny. První ze dvou technických objektů na grafu, které si zde zobrazíme, je struktura medvědí vlajky.

Bitcoin vyobrazil vzor charakterizovaný konsolidačním kanálem, který se tvoří po silném sestupném trendu. Podle teorie medvědí vlajky platí, že jakmile se cena dostane mimo rozsah tohoto kanálu směrem dolů, klesne o tolik, jaká je výška předchozího sestupného trendu.

Existuje ještě jeden důvod, proč by cena BTC mohla klesnout na 23 tisíc dolarů z aktuální ceny 26 521 USD. To mimochodem představuje potenciální propad o cca 13 %.

Nové jméno kryptoburzy Huobi vyvolává údiv a pochybnosti současně, rebranding na HTX evokuje zkrachovalou FTX

Jak asi tušíte, jedná se o zmiňovaný support v podobě trendové linie na týdenním grafu. Řeč je o trendline, kterou BTC drží během medvědích trhů po roce 2017 celou dobu.

Naposledy cena BTC testovala trendovou linii v listopadu 2022 na přibližně 16 750 $ a od té doby vzrostla o 70 %. Nyní se opět začala přibližovat k supportu.

Otestování zmíněných hodnot by mohlo být tou finální “nohou,” na kterou možná čekáme a na které následně může stát případná struktura dlouhodobého bull marketu.

Samozřejmě dodejme, že na trhu nikdy nic není jednoznačné a kažé pravidlo je zde od toho, aby ho graf dříve či později porušil. Vše je o pravděpodobnosti a i ten sebelepší scénář je stále jen jednou z mnoha možností. Možná i proto řada z vás vyměnila vidinu rychlého zisku za dlouhodobý HODL.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *