Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Dodávky čisté energie údajně naplňují více než 50 % energetické spotřeby Bitcoinu! Spustí Tesla platby v BTC?

Procento energie použité pro těžbu Bitcoinu pocházející z obnovitelných zdrojů přesáhlo 50 %. Uvedl to analytik Bloombergu s tím, že je to částečně kvůli těžařům prchajícím před čínským zákazem.

Společnost Tesla hrála nemalou roli při vývoji ceny BTC na kryptomarketu v roce 2021. Elon Musk během balancování společnosti mezi přijetím a nepřijetím plateb v BTC uvedl, že k tomu může dojít, jakmile budou těžaři využívat zhruba 50 % čistých zdrojů energie „s pozitivním budoucím trendem.“

Analytik Bloombergu Jamie Coutts právě informoval o tom, že tento předpoklad mohl být naplněn. Na X uvedl:

Udržitelné zdroje energie rostou na více než 50 %. 👉Klesající emise a dramaticky rostoucí hash rate mohou znamenat pouze jednu věc; Těžba bitcoinů ve svém mixu spotřebovává více udržitelné energie.

Nové jméno kryptoburzy Huobi vyvolává údiv a pochybnosti současně, rebranding na HTX evokuje zkrachovalou FTX

Bitcoin je dlouhodobě trnem v oku zastáncům snižování uhlíkové stopy pro svou spotřebu energie. To vede těžaře i fanoušky kryptoměny k tomu, že se snaží ještě více tíhnout k udržitelným zdrojům a čisté energii, aby takové PR odvrátili.

Od čínského zákazu těžby v polovině roku 2021, kdy emise dosáhly vrcholu 60,9 megatun ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e), se emise snížily o 37,5 % 👉což naznačuje, že obavy z uhlíkové stopy bitcoinu jsou přeceňován.

50% energetický benchmark by mohl vzhledem k prohlášením Muska znamenat posun směrem k přijetí BTC jednou z největších společností na světě. V tuto chvíli však tato otázka zůstává nezodpovězená a Elon Musk se v médiích objevuje především kvůli své nové společnosti X Corp – nástupce Twitteru.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *