Čtvrtek, 28 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Nelámejte hůl nad USA: Komisařka SEC Hester Peirceová naznačila, že anti-crypto politika agentury časem pomine

Komisařka uvedla, že za pět let působení v SEC zaznamenala nárůst povědomí a znalostí o digitálních aktivech. Totéž se však bohužel dá říct také o oblasti vynucovacích opatření.

Hester Peirceová je jednou z pěti komisařů a komisařek Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Je také dlouhodobě otevřenou podporovatelkou kryptoměn a někdy se jí přezdívá “krypto máma.”

Regulační orgány si podle Peirceové mají udělat pořádek v regulacích digitálních aktiv. V rozhovoru na konferenci Permissionless II v Austinu v Texasu minulý týden Peirceová řekla, že by nečekala, že SEC bude „tak daleko pozadu“ při hledání řešení kryptoregulací.

Neviděla jsem mnoho změn k lepšímu, uvedla Peirceová. V agentuře máme spoustu lidí, kteří o kryptoměnách vědí docela dost, ať už je to ve FinHubu nebo napříč divizemi. Jsou zde lidi, kteří jsou docela dobře informovaní, a myslím, že se to za dobu mé působnosti změnilo.

Peirceová uvedla, že nemůže komentovat žádný konkrétní soudní případ týkající se SEC, ale vyzvala instituce zapojené do kryptoprůmyslu, aby komunikovaly s komisí o tom, jak postupovat vpřed. Naznačila, že agentura by mohla překvapit změnou politiky související s kryptoměnami.

Bitcoin by mohl otestovat dlouhodobou supportní trendline na úrovni cca 23 000 dolarů na týdenním grafu

Peirceová uvedla:

Nevzdávejte se Spojených států. I to pomine, zmatek pomine. Spojené státy jsou dobrým místem pro budování věcí a já chci, aby to tak zůstalo. Ale přijďte s velmi konkrétními nápady, […] přemýšlejte o konkrétních otázkách, které potřebujete ujasnit.

SEC za vedení Garyho Genslera čelí velké dávce kritiky od čelních představitelů kryptosektoru, ale i některých regulátorů a zákonodárců. V době zveřejnění článku byla komise zapletena do občanskoprávních žalob proti kryptofirmám Coinbase, Binance a Ripple a neschválila spotový Bitcoin ETF.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *