Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Miliardář Ray Dalio varuje před problémy: USA budou tisknout více peněz uprostřed rychlého hromadění dluhů

Investor a miliadář Ray Dalio varuje, že se může blížit den opětovného zapnutí “tiskáren peněz” v USA, protože zadlužení prudce vzrostlo.

Rok 2023 je do značné míry rokem obav a příznaků ekonomických problémů. Vysoká inflace trápí peněženky lidí, zatímco vyšší úrokové sazby mohou mít negativní dopady na banky a další sektory finančního systému.

Ve svém projevu na All-In Summit Dalio říká, že Spojené státy budou mít problémy se splácením svých finančních závazků. Jak Dalio zdůraznil, další dluhy se hromadí. Státní dluh USA podle amerického ministerstva financí činí 33,044 bilionu dolarů.

S rostoucí úrovní dluhu země by recese by mohla vládu donutit znovu zavést kvantitativní uvolňování, což je měnová politika, jejímž cílem je zvýšit nabídku dolarů ve finančním systému.

Majitel Dallas Mavericks Mark Cuban přišel o 870 tisíc dolarů v kryptoměnách po hacku ethereové peněženky

Miliardář uvedl:

Dochází k tomu, že dluh roste v poměru k příjmům. Mechanicky to znamená, že splátky dluhové služby rostou v poměru k příjmům, a tak se s rostoucím dluhem stlačuje spotřeba. A co se stane, je to, že si uvědomí, že musí tisknout peníze.

Myslím, že v příštím období poklesu dojde k dalšímu kroku k tisku peněz.

Podle investora se riziko takového scénáře ukrývá v dluhopisech. Držitelé státních dluhopisů USA se jich mohou v určitý moment začít zbavovat ve velkém v důsledku systematického snižování jejich hodnoty kvůli tisku peněz.

Inflace a znehodnocení dolaru vede k poklesu hodnoty amerických dluhopisů. Ray Dalio dodává:

Velké riziko přichází, když už tyto dluhopisy nechtějí držet kvůli nabídce a poptávce.., protože když má země deficit, musí si půjčit, a tak své dluhopisy prodává.

Kdo jsou kupci dluhopisů? Proč nakupují? Kupující dluhopisů nakupují, protože mají atraktivní výnos. Nejen, že máte takové množství dluhopisů, ale když si začnou uvědomovat, že nemají z těchto dluhopisů dobré výnosy, mohou tyto dluhopisy prodat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *