Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bidenova administrativa si chce posvítit na uživatele krypta! Připravila nová pravidla k potírání daňových úniků

Administrativa prezidenta Spojených států Joe Bidena vytvořila novou legislativu, která ukládá kryptoměnovým obchodním platformám požadavky na podávání zpráv za účelem kontroly Američanů, že odvádějí přesné daně z kryptoměn.

V pátek americké ministerstvo financí a Internal Revenue Service (IRS) dokončily pravidla, která vyžadují, aby krypto makléři hlásili IRS prodeje a směny digitálních aktiv počínaje kalendářním rokem 2025.

Tyto požadavky na podávání zpráv pomohou daňovým poplatníkům podávat přesná daňová přiznání s ohledem na transakce s digitálními aktivy, které již podléhají dani podle současného zákona, uvádí se v oznámení na webu IRS.

Takzvaní makléři budou mít povinnost sledovat aktivitu uživatelů a poskytovat informace americké vládě za účelem vymáhání daní. Patří mezi ně provozovatelé platforem pro obchodování s digitálními aktivy, někteří poskytovatelé peněženek, kiosky digitálních aktiv a někteří zpracovatelé plateb digitálních aktiv (PDAP).

Podle tamního daňového úřadu (IRS) díky zaměření na tyto subjekty dojde k pokrytí největšího počtu daňových poplatníků, protože většina transakcí s digitálními aktivy dnes probíhá pomocí těchto makléřů.

Komisař IRS Danny Werfel k tomu uvedl:

Tyto předpisy jsou důležitou součástí většího úsilí o dodržování daňových předpisů jednotlivců s vysokými příjmy. Musíme zajistit, aby digitální aktiva nebyla používána ke skrývání zdanitelných příjmů, a tato konečná nařízení zlepší odhalování nesouladu ve vysoce rizikovém prostoru digitálních aktiv.

Mezi další subjekty, které změna ovlivní, patří realitní makléři. Ti budou mít od 1. ledna 2026 povinnost hlásit reálnou tržní hodnotu digitálních aktiv používaných při transakcích s nemovitostmi.

Pravidla mají také výjimku. Nezahrnují transakce s digitálními aktivy včetně stablecoinů a NFT v případě, že nepřekračují prahové hodnoty „de minimis.” Nebudou také uplatňována u decentralizovaných burz a dalších makléřských platforem, pro které bude stanoven jiný soubor předpisů.

Další:

Schvalování Ethereum ETF „běží hladce,“ říká Gary Gensler a kritizuje „vysoce centralizovaný“ krypto průmysl

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *