Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Binance vyhrává případ proti SEC! Soud rozhodl, že prodej BNB byl prodejem kryptoměny, nikoli cenných papírů

Sekundární prodeje BNB nepředstavují cenné papíry! Federální soud Spojených států vydal rozhodnutí, které je dalším významným vítězstvím pro kryptoprůmysl.

Soudkyně Amy Berman Jackson z amerického okresního soudu pro okres Columbia rozhodla, že prodeje BNB, nativní kryptoměny burzy Binance, prostřednictvím platformy po obchodování nepředstavují nabídky cenných papírů.

Binance.US si připisuje vítězství po zamítnutí několika nároků vznesených Komisí pro cenné papíry a burzy USA. Společnost uvedla:

Soud rozhodl, že SEC nedokázala doložit, že kupující na sekundárním trhu získali BNB s očekáváním zisku, spíše než pro jiné účely, což je klíčové kritérium pro úspěšné absolvování Howeyho testu (právní rámec navržený Nejvyšším soudem pro určení, zda se transakce kvalifikuje jako investiční smlouva).

Tip: Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Rozsudek by mohl mít pozitivní důsledky pro další probíhající právní bitvy proti kryptoburzám a dalším kryptoměnovým společnostem. Pro celý kryptoprůmysl je zajímavým dílčím vítězstvím soudní rozhodnutí, že kryptoměna sama o sobě nepředstavuje cenné papíry.

Soud de facto zamítl snahy komise, přesunout kryptoměny do svého pole působnosti. Podle oznámení:

Soud zjistil, že přístup SEC zamlžil problémy a ignoroval kontrolní precedens Nejvyššího soudu Spojených států. Soud také zdůraznil, že je třeba se zaměřit na to, zda okolnosti obklopující každou transakci z ní činí transakci s cennými papíry.

SEC přidala BNB spolu s devíti dalšími kryptoměnami v červnu 2023 na svůj seznam více než 60 kryptoměn, které považovala za cenné papíry. K tomu došlo během zahájení soudních sporů proti hlavním světovým kryptoburzám Binance a Coinbase.

V soudním sporu proti Binance SEC mimo jiné tvrdila, že společnost a její zakladatel Changpeng Zhao zpronevěřili miliardy uživatelských prostředků. Navzdory žádným důkazům o zpronevěře byla Binance obviněna z porušení zákonů proti praní špinavých peněz a rozhodla se zaplatit pokutu 4,3 miliardy dolarů, jednu z nejvyšších trestních pokut v historii.

Další soudní jednání v případu Binance vs. SEC je naplánováno na 9. července. V příspěvku z 2. června kryptoburza uvádí:

V pátek soud rozhodl, že případ SEC proti Binance.US bude pokračovat. Byli jsme na to připraveni a těšíme se, že se tento případ posune v soudním procesu kupředu.

Další:

Americká kryptoburza Coinbase žaluje SEC a FDIC, kvůli údajným pokusům o „mrzačení“ kryptoměnového odvětví

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *