Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americká kryptoburza Coinbase žaluje SEC a FDIC, kvůli údajným pokusům o „mrzačení“ kryptoměnového odvětví

Coinbase, přední platforma pro obchodování kryptoměn sídlící v USA, zažalovala dva přední finanční regulátory v zemi s odkazem na jejich nepřátelství vůči selému odvětví.

Kryptoburza Coinbase ve čtvrtek podala žalobu ve Washingtonu DC, ve které obviňuje americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) a Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) z pokusu „ochromit“ kryptoprůmysl.

SEC po léta odmítala formulovat konzistentní nebo koherentní pohled na aplikaci zákonů o cenných papírech na digitální aktiva.

Nejnovější stanovisko agentury – že má rozsáhlou autoritu nad pulzujícím a rychle se rozvíjejícím průmyslem digitálních aktiv – nemá oporu v zákonech o cenných papírech a agentura ji nikdy uceleně nevysvětlila. Místo toho SEC vedla válku ve stylu spálené země ve svých donucovacích opatřeních ohledně digitálních aktiv, která je ve spojení s úsilím jiných finančních regulátorů debankovat kryptofirmy navržena tak, aby ochromila průmysl digitálních aktiva uvedla burza a dodává:

Široká řada federálních finančních regulátorů – včetně Komise pro cenné papíry (SEC“), FDIC a Federální rezervní rady – již téměř dva roky používá všechny regulační nástroje, které mají k dispozici, aby se pokusila ochromit digitální odvětví aktiv. Tento soudní spor FOIA se snaží objasnit roli FDIC v tomto nezákonném schématu.

Společnost podotkla, že regulační agentura SEC „nevysvětlila rozporuplné kongresové svědectví svého předsedy, který sotva před třemi lety prohlásil, že agentuře chybí pravomoc regulovat burzy digitálních aktiv,” jako je právě Coinbase, a dodává, že regulátor:

Odmítl upravit svá pravidla tak, aby byla funkční pro firmy s digitálními aktivy. A tvrdil, že ani nemusí dovolit průmyslu digitálních aktiv ve výši 2 bilionů dolarů, aby dodržoval jeho stávající pravidla.

SEC také podle Coinbase porušila zákon o svobodě informací (FOIA). Coinbase požádala o záznamy související s Ethereem 2.0 a předchozími vyšetřováními zahrnujícími Zachary Coburn a Enigma MPC prostřednictvím své poradenské firmy History Associates Inc.

Jedno z těchto vyšetřování se zaměřilo na ether – digitální aktivum používané v Ethereu – o kterém SEC v roce 2018 veřejně oznámila, že není cenným papírem. Toto vyšetřování bylo nedávno agenturou uzavřeno a další dvě vyšetřování byla uzavřena již před lety. Přesto SEC zatajila téměř všechny odpovídající záznamy na základě šablonovitých tvrzení, že tyto odložené případy mohou souviset s některými blíže nespecifikovanými probíhajícími vyšetřováními. Tímto postupem SEC porušila své povinnosti vyplývající ze zákona o svobodném přístupu k informacím.

Podle právních dokumentů považuje Coinbase odmítnutí SEC zveřejnit záznamy z ukončených vyšetřování za „úmyslnou překážku pochopení právního rámce, který stojí za vynucovacími opatřeními agentury.”

Paul Grewal, hlavní právní ředitel Coinbase, k případu uvedl:

Finanční regulátoři použili různé nástroje, které mají k dispozici, aby se pokusili ochromit průmysl digitálních aktiv. […] Tohle není způsob regulace. A není to způsob, jak provozovat transparentní vládu.

Další:

Ruská hackerská skupina tvrdí, že úspěšně nabourala americkou centrální banku: 33 terabajtů „šťavnatých informací”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *