Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Ruská hackerská skupina tvrdí, že úspěšně nabourala americkou centrální banku: 33 terabajtů „šťavnatých informací”

Ransomwarová skupina ruských hackerů LockBit tvrdí, že získala 33 terabajtů „šťavnatých bankovních informací obsahujících bankovní tajemství Američanů.“

Ruská skupina LockBit údajně drží data získaná hackem Fedu jako rukojmí a požaduje, aby americká centrální banky zaplatila výkupné, pokud si přeje, aby informace zůstaly pod pokličkou.

Radši si najměte dalšího vyjednavače do 48 hodin a vyhoďte tohoto klinického idiota, který si cení bankovního tajemství Američanů na 50 000 dolarů, uvedli hackeři s odkazem na údajné vyjednávání.

Fed zatím tvrzení skupiny o údajném narušení jeho infrastruktury nepotvrdil ani nevyvrátil. Bezpečnostní experti však odmítají tvrzení LockBit, dokud skupina nezveřejní důkaz o údajném hacku.

Stejná hackerská skupina již v minulosti provedla více než 2 000 kybernetických útoků na banky, vlády a organizace v USA a po celém světě. Ministerstvo zahraničí USA dokonce nedávno vyhlásilo 15milionovou odměnu v amerických dolarech za informace vedoucí k zatčení kohokoli, kdo se podílel na činnosti LockBit.

Americké ministerstvo mimo jiné uvedlo:

Bylo převedeno více než 144 milionů dolarů v platbách výkupného za účelem obnovení v rámci incidentů týkajících se ransomwaru LockBit.

Další:

Mt. Gox začne odškodňovat bývalé uživatele, na kryptoměnový trh v červenci zamíří 9 miliard dolarů v BTC a BCH

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *