Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Jednotek Etherea (ETH) začalo opět přibývat, zásoba druhé největší kryptoměny roste již třetím měsícem

Ethereum prochází největším inflačním období od tzv. merge v roce 2022, kdy ETH přešlo na algoritmus proof-of-stake a zdá se, že za to může březnový upgrade Dencun.

K celkové nabídce Etherea přibylo přes 112 000 ETH za přibližně 2 a půl měsíce. Od přechodu Etherea na ETH 2.0 přitom až do jara letošního roku jednotek největšího altcoinu podle kapitalizace postupně ubývalo.

Nabídka ETH se postupně zvyšuje od poloviny dubna poté, co upgrade Dencun z 13. března snížil poplatky a ulevil náporu konkurence o blokový prostor na mainnetu.

Aktualizace zahrnovala hned devět návrhů na vylepšení Etherea (EIP), včetně EIP-4844, který se zdá být primární příčinou nárůstu inflace. Návrh představil tzv. „bloby“, mechanismus, který umožňuje ukládat transakční data odděleně a dočasně, čímž se snižují poplatky placené za bloková data na ethereových sítích 2 .vrstvy – mimo hlavní blockchain ETH – jako jsou Abritrum a Optimism.

Kromě toho Dencun zahrnoval tzv. proto-danksharding, který přinesl efektivnější dostupnost dat pro blokový prostor na mainnetu Ethereum.

Nižší poplatky za ethereové transakce mají nepřímo úměrný vliv na růst množství jednotek v oběhu. To je dáno mechanismem pálení poplatků, které přineslo zavedení vylepšovacího návrhu EIP-1559 v srpnu 2021 v rámci hard forku London.

Celkově bylo od září 2022 spáleno více než 1,5 miliardy ETH, zatímco 1,36 miliardy nových ETH vteklo prostřednictvím odměn validátorů, což vedlo k celkovému čistému snížení nabídky o 345 000 ETH v hodnotě cca 1,1 miliardy USD.

Další:

Bohatství generované sektorem umělé inteligence se bude přesouvat do Bitcoinu, říká Anthony Pompliano

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *