Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Čas na nákup na dně, nebo je to konec bull marketu? Ali Martinez říká, že RSI signalizuje přeprodanost trhu

Analytici se klasicky rozešli na dva hlavní tábory, přičemž se zdá, že převažuje bullish nálada navzdory korekci. Podle analytika Ali Martineze se na grafu Bitcoinu objevil stejný signál, který vedl k téměř 200% rally v srpnu 2023.

Pokaždé, když ukazatel indexu relativní síly (RSI) za poslední dva roky v denním grafu sklouzl na „přeprodané území,“ cena Bitcoinu vystřelila vzhůru alespoň o 60 %, argumentoval analytik ve prospěch býků.

RSI je oscilátor hybnosti používaný k určení, zda je aktivum přeprodáno nebo překoupeno. Hodnoty RSI se pohybují od nuly do 100, přičemž úroveň mezi 70 a 100 znamená, že aktivum je překoupené, zatímco úroveň nula až 30 znamená, že aktivum je přeprodáno.

Když RSI na denním grafu v srpnu 2023 zaznamenal přeprodané hodnoty, následoval téměř 200% nárůst ceny z přibližně 25 000 USD na své historické maximum přes 73 000 USD, zdůraznil analytik a dodal:

Zatímco je BTC nyní pod 62 000 $ a RSI opět na přeprodaném území, může to být příležitost k vykoupení dipu!

Analytik ještě nabídl metriku MVRV, která porovnává aktuální tržní kapitalizaci Bitcoinu s jeho realizovanou kapitalizací, která se počítá na základě ceny, za kterou byl Bitcoin nakoupen. Když hodnota MVRV klesne pod nulu, naznačuje to přeprodanost.

Ali Martinez uvedl:

Od února 2023 klesl bitcoinový MVRV poměr ve čtyřech případech pod -8,40 %, což vyvolalo skoky cen BTC o 63 %, 100 %, 92 % a 28 %. V současné době, s cenou BTC pod 60 000 $ a poměrem MVRV na -8,96 %, by to mohl být ideální čas na nákup dipu!

Bitcoin mezitím mírně rostl a v tuto chvíli se obchoduje okolo 61 400 dolarů.

Další:

Autor knihy Bohatý táta Chudý táta Robert Kiyosaki se snaží akumulovat více bitcoinů (BTC) během poklesu cen

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *