London fork live: Ethereum spálilo přes 7 000 000 USD během prvního dne

eth, ether, ethereum, hodl, optimistic rollups

Přes 2 500 jednotek ETH již bylo spáleno po dnešním London forku a toto číslo neustále roste. Ethereum vykročilo do méně inflačních zítřků a vneslo pozitivitu, která se dnes projevuje zelenými čísly na trhu.

London fork live

Ethereum London upgrade, který se skládá z několika návrhů na zlepšení Etherea, včetně EIP-1559, je nyní po měsících příprav a očekávání oficiálně live na mainnetu. Jak jsme vás již informovali v samostatném článku, nebo v článku o součástech přechodu Etherea na ETH 2.0, EIP-1559 zavádí do sítě velmi očekávaný mechanismus pálení poplatků. To znamená, že pokaždé, když je odeslána ethereová transakce, určité procento je formou transakčních poplatků (tzv. base fee) trvale odstraněno z celkové nabídky kryptoměny Ethereum.

  • Hard fork London se uskutečnil v bloku s pořadovým číslem 12 965 000.
  • EIP-1559 byl poprvé představen Vitalikem Buterinem již v roce 2016 a poprvé oficiálně navržen v roce 2018.
  • V době přípravy článku již Ethereum stihlo spálit přes 2 500 jednotek.
  • Při aktuální ceně 2 800 USD / ETH tak již první den po nasazení London forku bylo spáleno Ethereum za 7 milionů dolarů.
  • Díky úspěšnému upgradu se během dnešního dne kryptotrh zazelenal a Ethereum, které rostlo na měsíční maxima, pomohlo Bitcoinu i ostatním kryptoměnám v mírném růstu.
  • Neočekává se, že by EIP-1559 v krátkodobém horizontu učinil Ethereum deflačním. Odměny za vytěžený blok jsou nadále poskytovány těžařům, kteří napájejí síť, a prozatím pravděpodobně překonají množství spáleného ETH.
  • To by se mohlo změnit, jakmile ETH přejde na proof of  stake (PoS).

 

Hlavní strategická ředitelka CoinShares Meltem Demirors ohledně možnosti budoucí deflační měnové politiky aktuálně druhé největší kryptoměny poznamenala:

„Mnoho z těchto očekávání je v krátkodobém horizontu pravděpodobně příliš optimistických a v dlouhodobém horizontu budou reálnější. [To proto, že] Nominální množství spáleného GASu (termín pro transakční popltky ETH

Advertisement
) nepřekoná inflaci sítě… Dohromady bude mít EIP-1559 a přechod na PoS zásadní dopad na těžaře a ekonomiku Etherea. Ale v tuto chvíli samotný upgrade ne.“

 

Ethereum London, Berlin a Shanghai forky a jejich role pro ETH 2.0 Serenity

Staknuté mince v Ethereum 2.0 dosáhly milníku 6 milionů kusů

Ethereum poplatky jsou na ATH! Může návrh EIP 1559 pomoct přetížené ETH síti?

Příliv miliardy USD do ETH; Studie Fidelity potvrzuje vysokou poptávku; Grayscale “100%” vydá ETF: Zprávy z institucí

Objem obchodování Etherea (ETH) na Coinbase raketově roste! V 1. pololetí se snížil náskok Bitcoinu

Bitcoin za 12 let existence funkci uchovatele hodnoty plnil! Můžeme totéž říci o dolarech? [Komentář]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.