Společnost spravující 1,5 bil. USD požádala o schválení sveho ETF na bitcoinové produkty

etf, sec, kočka, pes, komise, regulace, bitcoin, žádost, fond, ETF, Crypto Innovators ETF

Nezávislá investiční společnost s více než 86 lety zkušeností s poskytováním fondů obchodovaných na burze (ETF) právě požádala o bitcoinové ETF v USA.

Nová žádost o bitcoinové ETF

Žádost o Bitcoin ETF, které však není podloženo přímo Bitcoinem, by paradoxně mohla mít větší naději na úspěšné schválení v USA, než skutečný bitcoinový fond. Společnost Invesco se sídlem v Atlantě, založená v roce 1935, je nezávislá investiční společnost, která v současné době dohlíží na spravovaná aktiva v hodnotě více než 1,5 bilionu dolarů a poskytuje 233 různých ETF v USA.

  • Žádost byla na SEC podána ve čtvrtek.
  • Zřejmě byla upravena podle nedávných výroků nového předsedy SEC Garyho Genslera, který naznačil, jak by měly žádosti větší šanci na schválení.
  • ETF nebude přimo podloženo bitcoinem, ale souborem produktů obchodovaných na burze a soukromých investičních fondů, které drží bitcoin.

ETF společnosti Invesco by místo reálného Bitcoinu poskytovalo cenovou expozici vůči bitcoinovým futures, bitcoinovému fondu Grayscale (GBTC) a několika kanadským bitcoinovým ETF.

„Fond je aktivně spravovaný fond obchodovaný na burze, který se snaží dosáhnout svého investičního cíle investováním všech nebo v podstatě všech svých aktiv do Bitcoin futures kontraktů obchodovaných na burze a kolaterálů (jak je definováno níže). Fond nebude investovat přímo do bitcoinů. Fond může také v menší míře investovat do produktů obchodovaných na burze a soukromých investičních fondů obchodovaných na mimoburzovním trhu, které poskytují expozici vůči Bitcoinu nebo jej přímo drží (souhrnně „aktiva související s bitcoiny“).“

Advertisement

Invesco je první firmou, která podala žádost o ETF související s bitcoiny podle nových ustanovení stanovených předsedou Genslerem. USA dosud čeká na své první bitcoinové ETF, pokud nepočítáme fond akcií krypto společností Bitwise Crypto Industry Innovators, a žádost společnosti Invesco tak stojí na hromádce více než tuctu amerických bitcoinových ETF přihlášek, které čekají na schválení Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

 

Bylo spuštěno první bitcoinové ETF v USA, ale jen v uvozovkách: Bitwise

Příliv miliardy USD do ETH; Studie Fidelity potvrzuje vysokou poptávku; Grayscale “100%” vydá ETF: Zprávy z institucí

ETF na Ethereum (ETH) je na světě! Kanadský regulátor dal zelenou rovnou třem společnostem a spustí se hned

London fork live: Ethereum spálilo přes 7 000 000 USD během prvního dne

Předseda SEC Gary Gensler porovnával kryptoměny s divokým západem a požaduje regulaci

Bitcoin za 12 let existence funkci uchovatele hodnoty plnil! Můžeme totéž říci o dolarech? [Komentář]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.