Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Regulátoři se přetahují o krypto! SEC zde nemá pravomoc, říká expředseda CFTC

SEC – tedy americká komise, která má na starosti cenné papíry a burzy – podle bývalého předsedy komise pro komoditní futures (CFTC) nemá pravomoc zasahovat do kryptoměn.

Regulátoři se přetahují o kryptoměny

Bývalý předseda CFTC Christopher Giancarlo tvrdil, že CFTC je jedinou americkou regulační agenturou, která má zkušenosti s regulací trhů s bitcoiny a kryptoměnami. Zaznamenali jsme tak další pokračování bouřlivé debaty a snahy regulátorů v USA, kteří krátce po přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru zahájili všemožné snahy o regulování kryptoměn, přičemž některé z nich byly komunitou považovány za zbrklé a škodlivé.

Komisař CFTC Brian Quintenz ve středu na Twitteru prohlásil, že kryptoměny by měly být regulovány CFTC, protože nespadají do pravomocí SEC.

Quintenz reagoval na výroky předsedy SEC Garyho Genslera vyzývající ke zvýšenému regulačnímu dohledu nad kryptoprůmyslem s cílem rozšířit regulační rozsah o decentralizované burzy. Zdůraznil, že kryptoměny jsou komodity, a proto spadají pod jurisdikci CFTC, na rozdíl od cenných papírů, které jsou regulovány SEC:

„Abychom zde měli jasno, SEC nemá žádnou pravomoc nad čistými komoditami nebo jejich obchodními místy, ať už jsou těmito komoditami pšenice, zlato, ropa … nebo kryptoměna.”

Expředseda CFTC souhlasí

Bývalý předseda CFTC Christopher Giancarlo učinil podobné prohlášení na Twitteru a tvrdil, že CFTC je jedinou americkou regulační agenturou, která má zkušenosti s regulací trhů s bitcoiny a kryptoměnami. Uvedl:

Pokud to Bidenova administrativa myslí s rozumnou regulací kryptoměn vážně, musí pověřit ]kryptoregulací] předsedu CFTC.”

Na celé záležitosti je úsměvné, že Bitcoin a ostatní krptoměny příliš nezapadají ani do jedné kategorie. Jsou novou třídou aktiv a snaha zařadit je do strarých škatulek jednoduše naráží na problémy, jak ilustruje přetahovaná mezi SEC s CFTC, které se nemůžou dohodnout, kdo z nich by měl nad kryptomarketem dohlížet. Věc komentoval dokonce americký senátní výbor pro zemědělství. Ten k tomu (rovněž na Twitteru) uvedl, že kryptoměna je „větší než SEC“

a že Kongres „musí sepsat pravidla cesty k ochraně investorů a inovací v digitální ekonomice.“ Není jasné, zda by se výbor pro zemědělství v budoucnu začal více zabývat DeFi výnosovým farmařením, nebo snad kompletně všechmi kryptoměnami jakožto komoditami, po boku pšenice a dalších surovin.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Tahanice o kryptoregulace pokračují a regulační agentury v USA se přetahují o kryptoměny. Bývalý předseda a současný komisař CFTC tvrdí, že by kryptoměny komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vůbec neměla řešit. Ta si přitom připsala několik “úspěšých” tažení potírání krypto průmyslu, když zrušila některé projekty, od jiných inkasovala pokuty a v současné době vede soudní spor proti společnosti Ripple, která pravidelně prodává malou část XRP ze svých fondů, a jejím představitelům. SEC obvinila Ripple, že XRP je cenný papír a Ripple tak musí u soudu dokázat, že XRP je něco jiného.

 

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Předseda SEC Gary Gensler porovnával kryptoměny s divokým západem a požaduje regulaci

V kongresu USA se náhle “objevila” dosud nejrozsáhlejší regulace Bitcoinu a kryptoměn

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

XRP se propadl pod Litecoin! Brutální pád může pokračovat po žalobě významného investora [Souhrn]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *