Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Mt. Gox začne odškodňovat bývalé uživatele, na kryptoměnový trh v červenci zamíří 9 miliard dolarů v BTC a BCH

Po desetiletí očekávání by se letošní červenec mohl konečně stát měsícem restitucí uživatelům nyní již dávno neexistující kryptoburzy Mt. Gox.

Zatímco zákazníci a další věřitelé Mt. Goxu se těší, že získají alespoň část svých bitcoinů nazpět, trh absorboval obavu z možného výprodeje, což mohla být jedna z hlavních příčin nedávného propadu ceny BTC.

Kryptoburza Mt.Gox začne realizovat výplaty v Bitcoinu (BTC) a Bitcoinu Cash (BCH) počínaje červencem 2024. V oznámení burzy vydaném 24. června společnost uvádí:

Rehabilitační správce zahájí splácení v bitcoinech a bitcoinech cash v řádném termínu na burzy kryptoměn, s nimiž rehabilitační správce dokončil výměnu a potvrzení požadovaných informací pro provádění splátek.

Splácení zahájíme v pořadí kryptoměnových burz, se kterými rehabilitační správce dokončí výměnu a potvrzení požadovaných informací. Počkejte prosím, než budou splátky provedeny.

Mt.Gox byla japonská kryptoměnová burza, která se zhroutila po hacku v únoru 2014. Burza ztratila kolem 940 000 BTC, což v té době mělo hodnotu pouhých 64 milionů dolarů. Událost způsobila kolaps na trhu.

Burze se podařilo získat zpět 141 687 bitcoinů, které mají v současné době hodnotu okolo  8,5 miliardy dolarů. Tato částka se začne vyplácet věřitelům začátkem července. Další prostředky pak představuje bitcoinový fork Bitcoin Cash (BCH),

Analytik IG Markets Tony Sycamore tišil obavy investorů s tím, že navzdory potenciální nadcházející záplavové vlně bitcoinů na trh věří, že velká část předpokládaného prodejního tlaku Mt. Gox je již započítána do současných cen.

„Splácení se děje na pozadí zhoršujícího se sentimentu na trhu, technického prodeje a odlivu z bitcoinových ETF,“ řekl Sycamore s tím, že velká část spekulativních „žhavých peněz“ v kryptoměnách přešla na hledání „zelenějších pastvin“ v mega akciích, jako jsou Nvidia a Apple.

Analytik však věří, že již došlo k výplachu trhu a hlubší propad nyní neočekává, přičemž jako důvod k optimismu v nadcházejících týdnech poukázal na silnou podporu 200denního klouzavého průměru.

Vedoucí výzkumu Galaxy Digital, Alex Thorn, pak odhadl, že pouze 65 000 z celkových 141 000 bitcoinů se skutečně dostane na trh, což výrazně snižuje velkou část očekávané prodejní aktivity.

Zhruba 75 % věřitelů se rozhodlo pro „předčasnou“ výplatu s tím, že oželí 10 % své splátky a výsledkem je přibližně 95 000. Z toho 20 000 BTC burza dluží pohledávkovým fondům a zhruba 10 000 BTC dluží společnosti Bitcoinica BK, takže pouze 65 000 BTC přistane běžným věřitelům.

Thorn dodal, že potenciální prodejní tlak na Bitcoin Cash bude pravděpodobně „mnohem horší“, protože mnoho investorů ve skutečnosti nikdy BCH přímo nekoupilo, pouze jej obdrželi po hard forku Bitcoinu, ke kterému došlo v roce 2017, takže nebudou mít takový přepoklad BCH hodlovat, jako u Bitcoinu.

Další:

Stablecoin Tether (USDT) na síti Tron překonal průměrný denní objem transakcí Visy na úrovni 42 miliard USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *