Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Transakční poplatky za převody bitcoinů (BTC) a etherů (ETH) klesly na nejnižší úroveň za posledních 7 měsíců

Transakční poplatky u dvou největších kryptoměn podle tržní kapitalizace klesly na nejnižší úroveň za několik měsíců, zatímco kryptotrh zažil jeden z nejkrvavějších týdnů roku 2024.

V neděli dosáhl průměrný poplatek za bitcoinovou transakci 1,93 USD. Poslat BTC na jinou bitcoinovou adresu prostřednictvím hlavní bitcoinové sítě je tak nejlevnější od října 2023.

Nízké poplatky jsou známkou nižší síťové aktivity. Odvíjí se od počtu uživatelských transakcí v rámci omezeného prostoru jednotlivých bloků a celkové propustnosti bitcoinového blockchainu.

Vyšší poplatky jsou obecně spojeny s bull markety. Růstoucí cena a FOMO přiláká velké množství uživatelů, kteří převádějí kryptoměnu a zvýšené cenové spekulace během období s vysokou volatilitou generují rostoucí konkurenci o blokový prostor.

Jak vidíte na grafu níže, během býčíh trhů zpravidla dochází k růstu poplatků.

U Etherea šly poplatky dolů ještě závratněji. Jak uvádí Cointelegraph, v jeden moment dokonce dosáhly hodnoty 1 gwei (jednotka označuje miliardtinu ETH), což je nejnižší hodnota za poslední roky.

Od březnového ethereového upgradu Dencun se průměrné náklady za transakci na Ethereu snížily asi o 92 %. Pokud jste tak čekali s nějakým převodem na nižší poplatky, může být nyní správný čas.

Nízké transakční poplatky na dvou největších kryptoměnách přicházejí po jednom z nejhorších týdnů v roce 2024. Cena bitcoinu klesla pod cenovou podporu 63 000 USD, zatímco řada altcoinů zaznamenala dvouciferné ztráty.

Další:

Lovec airdropů získal 753 000 dolarů v ZK tokench protokolu ZKsync před vložením na Binance, uvádí Lookonchain

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *