Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Státní dluh spojených států vzrostl o 215 miliard dolarů za 30 dní na 34 534 845 450 747 USD, uvedlo ministerstvo

Ministerstvo financí Spojených států uvádí, že bylo připočítáno dalších 215 653 379 240 dolarů k americkému státnímu dluhu za pouhý jeden měsíc.

Podle nově zveřejněných údajů amerického ministerstva financí vzrostl státní dluh z 34 534 845 450 747 USD, což je hodnota zadlužení Američanů z 15. května, na 34 750 498 829 987 USD státního dluhu ke dni 15. června.

S rostoucím dluhem jsou spojeny úroky, které musí USA ze svého rozpoču platit. Od minulého měsíce již zaplacené úroky převyšovaly částku vynaloženou na obranu, medicare a medicaid a jsou také vyšší, než kolik bylo vynaloženo na veterány, vzdělání a dopravu dohromady.

V příspěvku pro Americký institut pro ekonomický výzkum bývalý zástupce ředitele pro hospodářskou politiku Úřadu pro řízení a rozpočet Bílého domu Vance Ginn uvedl, že Amerika je na pokraji fiskální propasti a dodal:

Taková čísla nejsou jen čísla, ale představují hrozící břemeno, které ponesou budoucí generace – břemeno, které přesahuje pouhou fiskální politiku a míří do oblasti etické odpovědnosti. Závažnost tohoto dluhu je umocněna nutnými úrokovými platbami, které se vyšplhaly na více než 1 bilion dolarů ročně, což převyšuje to, co země vydává na národní obranu.

Tato situace ilustruje znepokojivý scénář, kdy se vláda, aby zvládla svůj dluh, uchýlí k vydávání dalších dluhů, což je praxe neudržitelná žádným standardním opatřením zdravého rozpočtování. Ekonomické dopady tohoto cyklu zadlužení jsou hluboké a vedou k vyšším úrokovým sazbám, pravděpodobně zvýšené inflaci a nesprávné alokaci zdrojů, která potlačuje produktivní aktivitu soukromého sektoru.

Ginn varoval, že během příštích deseti let miliony Američanů příjdou o dávky a to jednoduše proto, že tamní programy pomoci zkrachují a skončí, zatímco se mohou nevyhnutelně zvyšovat daně.

Vzhledem k tomu, že čelíme těmto fiskálním otřesům, diskreční výdajové stropy a dluhový strop, jejichž platnost vyprší v roce 2025, zkomplikují již tak náročné rozpočtové prostředí. USA riskují těžkou rozpočtovou krizi bez promyšlené reformy, zejména v takzvaných „nárokových programech,“ jako je sociální zabezpečení a Medicare, které spotřebují podstatnou část federálního rozpočtu. Tyto oblasti je třeba řešit, protože obě v průběhu příštího desetiletí v podstatě zbankrotují a miliony příjemců budou čelit značnému snížení dávek.

Vzhledem ke všem těmto výzvám jsou fiskální a monetární pravidla prvořadá, uzavřel.

Další:

Americká vláda vypsala odměnu 117 milionů korun na informace k dopadení zakladatelky schématu OneCoin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *