Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Provozovatel kryptoměnové peněženky Metamask zažalován americkou SEC za údajný prodej cenných papírů

Americká komise pro cenné papíry a burzy pokračuje v tažení proti kryptoměnovým burzám a dalším společnostem novou žalobou namířenou proti společnosti Consensys. SEC tvrdí, že společnost působí jako neregistrovaný makléř cenných papírů prostřednictvím své kryptopeněženky MetaMask.

Podle žaloby SEC z 28. června společnost Consensys stojící za peněženkou MetaMask od roku 2020 působí jako neregistrovaný broker a zabývá se neregistrovanou nabídkou a prodejem cenných papírů prostřednictvím MetaMask Swaps.

Od října 2020 působí Consensys jako neregistrovaný makléř cenných papírů kryptoaktiv prostřednictvím své služby MetaMask Swaps.

Od ledna 2023 se Consensys zabývá neregistrovanou nabídkou a prodejem cenných papírů ve formě programů stakingu kryptoaktiv a působí jako neregistrovaný broker prostřednictvím své služby MetaMask Staking. Svým chováním jako neregistrovaný broker Consensys vybral na poplatcích přes 250 milionů dolarů.

Regulátor navíc tvrdí, že zprostředkováním investic do stakingových programů Lido a Rocket Pool se Consensys choval jako prostředník v neregistrovaných transakcích a upíral investorům nezbytnou ochranu.

Žaloba uvádí:

Kromě toho, že Consensys působí jako neregistrovaný broker s ohledem na MetaMask Swaps, plní další tradiční funkci trhu cenných papírů: nabízí a prodává cenné papíry.

Konkrétně Consensys nabídl a prodal desítky tisíc cenných papírů pro dva emitenty: Lido a Rocket Pool. Tímto jednáním Consensys vystupuje jako upisovatel těchto cenných papírů a podílí se na klíčových bodech jejich distribuce.

Consensys zažaloval SEC v dubnu poté, co obdržel předžalobní oznámení (tzv. Wells) týkající se mimo jiné pokusů agentury klasifikovat Etherum jako cenný papír, od kterých komise později upustila.

Společnost přesto uvedla, že pokračování regulátora ve svém vyšetřování a případných vynucovacích akcích „plně očekávala:“

SEC prosazuje anti-krypto agendu vedenou ad hoc vynucovacími akcemi. Toto je jen poslední příklad jejího regulačního překročení pravomocí – transparentní pokus předefinovat zavedené právní normy a rozšířit jurisdikci SEC prostřednictvím žaloby.

Společnost k žalobě uvedla, že je přesvědčena o své nevině a že komisi nebyla udělena pravomoc regulovat softwarová rozhraní, jako je MetaMask.

Budeme nadále energicky pokračovat v našem případu v Texasu za rozhodnutí o těchto otázkách, uvádí Consensys v prohlášení.

SEC naopak argumentuje tím, že společnost porušila zákony o cenných papírech:

Stakingové programy Lido a Rocket Pool jsou nabízeny a prodávány jako investiční smlouvy, a tedy cenné papíry. Konkrétně, jak je podrobněji popsáno níže, investoři investují ETH do společného podniku s přiměřeným očekáváním zisků z manažerského úsilí Lido a Rocket Pool.

Další:

Čas na nákup na dně, nebo je to konec bull marketu? Ali Martinez říká, že RSI signalizuje přeprodanost trhu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *