Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Schvalování Ethereum ETF „běží hladce,“ říká Gary Gensler a kritizuje „vysoce centralizovaný“ krypto průmysl

Předseda SEC Gary Gensler si pochvaluje, jak jeho agentura pokračuje v krocích ke konečnému odsouhlasení jednotlivých fondů Ether ETF, neodpustil si však další rýpnutí do odvětví, které mu nejspíš zůstává trnem v oku.

Proces spouštění prvních spotových ethereových burzovně obchodovaných fondů (ETF) ve Spojených státech probíhá hladce, uvedl Gary Gensler, předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Ve skutečnosti jde o to, aby správci aktiv poskytli úplné informace, aby tato registrační prohlášení mohla být účinná, poznamenal Gensler.

Gensler to uvedl na konferenci agentury Bloomberg z tohoto týdne, kde však odmítl blíže specifikovat či odhadnout termín, kdy by se mohly první Ether ETF začít obchodovat na amerických burzách cenných papírů, nebo zda to bude ještě před prezidentskými volbami v USA.

To, co je před námi – a to se děje na úrovni zaměstnanců – je to, co se nazývá registrační prohlášení, prohlášení o zveřejnění. Opět platí, že tyto informace jsou opravdu důležité. Jsou důležité pro investory, kteří přijímají investiční rozhodnutí, dodal současný šéf SEC.

SEC schválila 19b-4 podání od osmi zájemců o ETF dne 23. května, nicméně správci fondů dosud stále ladí své formuláře S-1, které jsou posledními dokumenty, které musí komise schválit, než se fondy začnou obchodovat.

Mezitím prezidentský kandidát Donald Trump řekl, že ukončí to, co nazýval „válkou prezidenta Joea Bidena proti kryptoměnám“ a miliardář Mark Cuban to doplnil výrokem, že Gensler by mohl „doslova stát Joea Bidena volby.“

Předseda SEC odmítl tyto politické výroky komentovat a místo toho sdělil novinářům, že je podle něj krypto sektor vysoce centralizovaný. Ve svém prohlášení zobecnil celé ekonomické odvětví kryptosektoru jako v podstatě zločince:

Velká část této oblasti je vysoce centralizovaná. Není decentralizovaná. To se zde neděje. Je to vysoce centralizované okolo několika platforem, které také centralizují a směšují věci, které bychom nikde jinde nedovolili. A my to neděláme. Zákon vám nedovoluje obchodovat proti svým zákazníkům, provozovat takzvanou burzu, obchodovat napřed a případně také investovat do investiční smlouvy nebo cenného papíru a poté je kótovat a zalistovat na burzu.

To vše se zde potenciálně děje a vidíme, že někteří z předních [představitelů odvětví…] nyní sedí ve vězení nebo čekají na vězení.

Další:

Čas na nákup na dně, nebo je to konec bull marketu? Ali Martinez říká, že RSI signalizuje přeprodanost trhu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *