Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Komisař SEC Mark Uyeda: Přístup komise ke kryptu nenapomáhá tvorbě kapitálu ani nechrání investory

Komisař SEC kritizuje přístup americké komise pro cenné papíry a burzy ke kryptoměnám. Uvedl, že agentura v současnosti neplní svou roli a nedělá dostatek práce pro dobro investorů.

Komisař SEC Mark Uyeda kritizoval součané politiky agentury týkající se pravidel zveřejňování informací kryptoměnových firem.

Uyeda své komentáře zveřejnil v poznámce pod čarou v prohlášení na oficiálních stránkách SEC o přijetí nových pravidel a dodatků k formuláři k implementaci zákona o registrovaných rentách spojených s indexem (RILA), čímž se mění některé požadavky na to, jak konkrétní firmy podávají své žádosti o formulář N-4.

V na první pohled nesouvisjící změně zanechal člen komise své námitky k tomu, jak agentura vedená Genslerem přistupovala ke své regulaci krypto aktiv, konkrétně při zveřejňování informací ve formuláři S-1.

Udeya vyzval k aktualizaci formulářů S-1 – používaných firmami při vstupu na burzu nebo registraci nových cenných papírů – tak, aby lépe odrážely jedinečnou povahu digitálních aktiv, a označil současný přístup agentury k podávání krypto dokumentů za problematický.

Mnoho z těchto emitentů a krypto aktiv má vlastnosti, pro které může formulář S-1 technicky vyžadovat informace, které nejsou relevantní nebo použitelné, ale nevyžaduje určité informace, které mohou být podstatné, napsal Udeya a dodal:

Tento přístup ke kryptoměnovým digitálním aktivům je problematický, protože neusnadňuje tvorbu kapitálu, ani nechrání investory.

Poznámky vyvolaly v kryptosektoru pochvalné komentáře. Blockchain Association – skupina pro obhajobu kryptoměn se sídlem ve Spojených státech – kvitovala Uyedův „odlišný a inovativní přístup“ ke kryptoměnám s tím, že to je přesně to, co odvětví potřebuje.

Odkaz na formulář S-1 se může týkat schvalovacího procesu burzovně obchodovaných fondů podložených Bitcoinem a Ethereem. Zatímco ty bitcoinové se obchodují od ledna, Ether ETF nyní čekají právě na dokončení schvalování registrací S-1, přičemž předseda SEC Gensler v nedávném prohlášení označil za viníka zpoždění čekání na „poskytnutí úplných informací” od správců fondů.

Další:

Analytik Michaël van de Poppe očekává konec korekce Bitcoinu a TechDev predikuje masivní altcoinovou sezónu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *