Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Emitent USDC Circle se stává prvním licencovaným vydavatelem stablecoinů v rámci kryptoregulace MiCA v EU

Řada stablecoinů má v Evropské unii nejasnou budoucnost poté, co se kryptoburzy ve snaze vyhovět nové regulaci MiCA postupně uchylují k jejich delistování či omezování. Legislativa klade požadavky na emitenty a Circle se stává prvním, kdo dosáhl souladu.

Stablecoiny USDC a EURC od společnosti Circle se stávají prvními digitálními aktivy podložnenými fiat měnou, které splňují evropský soubor pravidel Markets in Crypto-Assets (MiCA).

Jeremy Allaire, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Circle, oznámil, že firma získala regulační souhlas v Evropské unii v rámci regulačního rámce EU pro rozsáhlé trhy kryptoaktiv.

Díky tomu s okamžitou platností dolarový stablcoin USDC a eurový stablcoin EURC společnosti splňují zákonné předpoklady pro obchodování v EU. Držitelé těchto tokenů se tak nemusí obávat nutnosti směny svých stablecoinů do jiných digitálních aktiv.

Společnost Circle si jako své evropské ústředí vybrala Francii s odkazem na výhledový postoj Francie k regulaci digitálních aktiv a pracovní vztah společnosti Circle s francouzským obezřetnostním úřadem dohledu (ACPR).

Spoluzakladatel Circle Allaire v oznámení neskrýval svůj úžas nad tím, jak dalekou cestu kryptosektor a jmenovitě trh stablcoinů od svého založení ušel:

Celý koncept fiatové digitální měny ve skutečnosti neexistoval ani mimo velmi rané kryptoměnové kruhy. Představa, že bychom se dočkali významných globálních zákonů, které by zakotvily stablecoiny do finančního systému, byla nemyslitelná…

Nové regulace donutily kryptoburzy a další platformy používat jen takové stablcoiny, které vyhovují předpisům.

V červnu kryptoburza Uphold oznámila delistování šesti stablecoinů v e-mailu zaslaném svým evropským uživatelům – Tether (USDT), Dai (DAI), TrueUSD (TUSD), Gemini dollar (GUSD), Pax dollar (USDP) a Frax Protocol (FRAX). Později téhož měsíce Bitstamp oznámil ukončení obchodování stablecoinu EURT od společnosti Tether.

Binance zaujala trochu odlišný přístup k novým regulacím pro stablecoiny tím, že přijala strategii „pouze prodej“ pro určité stablecoinové produkty na evropském trhu. Ačkoli největší světová kryptoburza nebude v EU vyřazovat žádné stablecoiny z nabídky, zavede jejich kategorizaci buď jako vyhovující, nebo nevyhovující, a omezuje některé tržní funkce pro evropské zákazníky.

Nové předpisy EU mimo jiné usilují o ochranu invstorů tím, že kladou požadavek na držení podkladových aktiv 1:1 v úschově třetí stranou izolovaně od ostatních aktiv emitenta stablecoinu.

Další:

Provozovatel kryptoměnové peněženky Metamask zažalován americkou SEC za údajný prodej cenných papírů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *