Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Více než 50 % největších amerických hedgeových fondů má kapitál v Bitcoinu prostřednictvím fondů ETF

Nadpoloviční většina předních amerických hedgeových fondů zveřejnila expozici v nově spuštěných spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondech (ETF) ve snaze těžit ze schopnosti BTC produkovat prudké zhodnocení.

Nově zveřejněné údaje investiční společnosti River odhalily, že 13 z 25 největších hedgeových fondů ve Spojených státech vlastnilo bitcoinové ETF ke konci 1. čtvrtletí 2024.

Mezi těmito fondy vyniká Millennium Management, který k uvedenému datu vlastnil 27 263 BTC v hodnotě 1,69 miliardy USD. To představuje asi 2,5% podíl z celkových aktiv pod správou zajišťovacího fondu v celkové hodnotě 67,7 miliardy dolarů.

Ukazuje se, že americké firmy, včetně hedgeových fondů a korporací, ztrácejí zábrany a začínají zacházet s bitcoiny jako s životaschopným aktivem pro diverzifikaci.

Obchodník Peter Brandt očekává, že význam Bitcoinu jako zajišťovacího aktiva poroste, zejména proti tradičním bezpečným přístavům, jako je zlato. Tržní kapitalizace BTC podle Brandta přibližně v druhé polovině roku 2025 začne růst a následně oproti zlatu zaznamená nárůst o 230 %.

Rostoucí akceptace Bitcoinu časově koreluje s nárůstem hotovostních rezerv napříč americkými společnostmi. Podle analýzy poradenské společnosti Carfang Group hotovost nebo peněžní ekvivalenty držené korporacemi dosáhly v 1. čtvrtletí 2024 rekordní výše 4,11 bilionu dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *