Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Binance konečně opouští Rusko. Rok a půl po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu kryptoburza zmizí z ruského trhu

Jako svůj úplný odchod z Ruska největší kryptoměnová burza světa Binance prezentuje prodej svého ruského podniku nově spuštěné kryptoburze známé jako CommEX.

Binance uzavřela dohodu o prodeji celého svého ruského podnikání společnosti CommEX. Burza to uvedla v oznámení 27. září, přičemž nezveřejnila finanční podrobnosti transakce, která by na Rusy údajně neměla mít de facto žádný vliv.

O podnikání Binance na ruském trhu se dosud moc nemuvilo, ale zdá se, že s invazí na Ukrajině, která od svého začátku 24. února 2022 trvá dosud, kryptoburza neměla potřebu tamní trh podobně jako tisíce jiných firem z celého světa opustit. Nyní své ruské aktivity prodává.

Ani to však nebude tak snadné. V oznámení kryptoburza s kořeny v Číně, kde nyní platí zákaz kryptoburz, naznačuje, že si vezme dost času na to, aby byl zachován ruský kryptoměnový trh. Binance uvádí, že z důvodu zajištění hladkého průběhu pro stávající ruské uživatele bude proces offboardingu trvat až jeden rok.

Neobvyklý objev ve Venezuele: Během policejní razie ve vězení se ukázalo, že zde probíhala těžba bitcoinů

Když se díváme do budoucnosti, uvědomujeme si, že působení v Rusku není kompatibilní se strategií společnosti Binance pro dodržování předpisů, řekl Noah Perlman, ředitel pro dodržování předpisů Binance a dodal:

Zůstáváme přesvědčeni o dlouhodobém růstu odvětví Web3 po celém světě a naši energii zaměříme na více než 100 dalších zemí, ve kterých působíme.

Všechna aktiva stávajících ruských uživatelů jsou v bezpečí a bezpečně chráněna, uvedla burza v prohlášení. Zákazníci mají k dispozici návod k migraci svých prostředků na nově spuštěnou kryptoburzu CommEX.

Také šéf společnosti Binance se vyhnul tématu krvavé ruské invaze na Ukrajině a poznamenal, že držitelé nativních mincí Binance BNB, budou „nadále využívat“ 25% obchodní slevu na CommEX.

Podle dat ze stránky SimilarWeb je Rusko nejlepším trhem z hlediska uživatelských návštěv pro web Binance.com. V době přípravy tohoto článku představoval 6,9 % z celkových návštěv.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *