Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Stablecoin EURC podložený eurem od společnosti Circle je nyní k dispozici na Ethereu, Avalanche a Stellaru

Již tři blockchainy hostí eurový stablecoin EURC společnosti Circle Internet Financial. Ta ho nově rozšířila také na Stellar Network, kromě sítí Ethereum a Avalanche, na kterých již byl.

Po migraci na síť kryptoměny Stellar (XLM) je nyní EURC hned na třech blockchainech. První, kdo vklady a výběry eurového stablecoinu na blockchain Stellar zpřístupnil pro své zákazníky, byla společnost Ripio. Jedná se o poskytovatele digitálních plateb, který působí Latinské Americe a nově drží licenci ve Španělsku, která ho vpouští na EU trh.

Uživatelé při posílání transakcí musí dodržovat základní pravidlo, vždy posílat mince a tokeny pouze na peněženky na stejném blockchainu, případě je přemostit pomocí tzv. mostů nebo směnit na kryptoburzách. Více blockchainů stablecoinům zajišťuje bohatší uživatelskou zkušenost a jejich využití v rámci různých kryptoměnových sítí a DeFi platformách, které se na nich nacházejí.

Budu vysílat z velmi speciálního místa, napsal Ben “BitBoy” Armstrong. Následně byl zatčen policií v živém přenosu

Stablecoiny jsou třídou kryptoměnových aktiv v hodnotě 123 miliard USD a klíčovou součástí infrastruktury, která přemosťuje tradiční platební systémy s ekonomikou digitálních aktiv a usnadňuje obchodování, transakce a konverzi na kryptoměny z vládou vydávaných (fiat) peněz.

Lidé z celého světa se na stablecoiny také obrací jako na levnější a rychlou alternativu mezinárodních bankovních převodů. Zatímco dosud se využívaly téměř beze zbytku jen dolarové stablecoiny, nová evropská regulace MiCA by mohla přispět k jejich odsunu z trhů EU a částečnému nahrazení eurovými projekty.

Vydavatel stablecoinu EURC – Circle – je společnost stojící mimo jiné za jedním z největších stablecoinů na trhu – USDC.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *