Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Zákonodárci z americké sněmovny tlačí na Genslera ze SEC, aby „okamžitě“ schválil spotový bitcoinový ETF

Členové sněmovního výboru pro finanční služby – dva z každé strany – napsali dopis předsedovi Komise pro cenné papíry Garymu Genslerovi, v němž na něj naléhali, aby neodkládal schválení spotových ETF Bitcoinu.

Zástupci obou stran tlačí na předsedu americké SEC, aby „okamžitě“ schválil uvedení spotového bitcoinového fondu obchodovaného na burze (ETF). Více si popovídají na slyšení, které má proběhnout ve středu.

V dopise Genslerovi z 26. září američtí zákonodárci Mike Flood, Wiley Nickel, Tom Emmer a Ritchie Torres uvedli, že SEC „diskriminuje spotové bitcoinové produkty obchodované na burze.” Členové sněmovního výboru citovali právní precedens, který vytvořila společnost Grayscale Investments, když u soudu vyhrála přezkum své vlastní nabídky ETF.

Kryptoburza Bybit pozastavuje služby ve Spojeném království po „posledním varování“ finančního regulátora

Politici uvedli, že neexistuje žádný důvod nadále žádosti o spotové BTC ETF odmítat po rozhodnutí soudu, který uvedl, že úvahy SEC byly „svévolné a vrtošivé,“ protože již schválila investiční nástroje navázané na bitcoinové futures.

Po rozhodnutí odvolacího soudu není důvod nadále zamítat takové žádosti podle nekonzistentních a diskriminačních norem.

Regulovaný spotový bitcoinový ETF by poskytl zvýšenou ochranu investorům tím, že by byl přístup k bitcoinům bezpečnější a transparentnější, píše se v dopise. Kongres má povinnost zajistit, aby SEC schvalovala investiční produkty, které splňují požadavky stanovené Kongresem.

Zástupci obou stran pak doslova vyzvali Genslera, aby fond podložený skutečnými bitcoiny ihned schválil:

Vyzýváme vás, abyste okamžitě schválili zalistování spotových bitcoinových ETF.

Žádost přišla krátce před plánovaným vystoupením Genslera na grilování před sněmovním výborem pro finanční služby, které se bude týkat dohledu nad SEC. Všichni čtyři zákonodárci jsou členy výboru a s Genslerem budou mít možnost si promluvit již 27. září.

Mezitím kryptosvět stále čeká, jak se k tomu regulátor postaví poté, co SEC prohrála soudní spor o své rozhodnutí zamítnout žádost společnosti Grayscale o spotový bitcoinový ETF.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *