Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Binance tlačí na SEC, aby se nesnažila zaplést svůj případ do vyrovnání s americkým ministerstvem spravedlnosti

Binance odmítá, že by její přiznání a multimiliardové vyrovnání soudního případu vzneseného ministerstvem spravedlnosti mělo mít jakýkoli dopad na probíhající soudní spor s americkou komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

V reakci na vznesené nároky komise Binance odmítla, aby SEC zahrnula přiznání viny Binance ministerstvu spravedlnosti (DOJ) do vlastního soudního řízení.

SEC neprokázala, že řešení dosažená s ministerstvem spravedlnosti v listopadu jsou relevantní pro „chybné nároky“ regulátora vůči Binance Holdings a bývalému generálnímu řediteli Changpeng Zhao, tvrdí kryptoburza.

Pokus komise pro cenné papíry a burzy o zapojení vlastního případu do přiznání viny a narovnání ve výši 4,3 miliardy dolarů s ministerstvem spravedlnosti byl podle Binance procesně nesprávný. V podání z 12. prosince kryptoburza říká, že by takový akt neměl být povolen.

SEC původně argumentovala, že vyrovnání prokazuje, že Binance si byla dobře vědoma, že působí v USA, obsluhuje americké zákazníky a využívá infrastrukturu v USA pro transakce.

Oznámení SEC je nepřípustné doplňující sdělení, které […] se pokouší zavést nové faktické informace a argumenty. Už jen toto je důvod, proč to ignorovat, uvedla společnost.

Dosud probíhající soudní spor Binance vs. SEC začal 5. června 2023, kdy agentura obvinila společnost z 13 porušení zákona o cenných papírech. Podle obvinění bývalý generální ředitel Zhao a Binance mimo jiné míchali nebo nesprávně spravovali zákaznická aktiva na Binance.US.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *