Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

V SEC je rušněji, než u Santových elfů! Po třetím setkání BlackRock revidoval ETF, bude hůře manipulovatelné

BlackRock reviduje spotové bitcoinové ETF, nabídne bankám snazší přístup a komisi pro cenné papíry „vyšší odolnost vůči manipulaci s trhem.“ Případné schválení tohoto fondu by byl game changer pro americké banky, které nemohou držet Bitcoin či jiné kryptoměny.

Společnost podala revidovanou žádost o schválení fondu. Díky novému schématu mohou banky obejít omezení, která jim brání držet kryptoměny přímo ve svých rozvahách.

Po zahrnuté změně se tak bankovní giganti, jako jsou JPMorgan nebo Goldman Sachs, mohou účastnit jako tzv. oprávnění účastníci fondu. ETF od společnosti BlackRock jim umožní vytvářet nové akcie ve fondu za hotovost, nikoli pouze za krypto.

Podle nových informací nový model představilo šest členů BlackRock a tři členové Nasdaq na schůzce s Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) před 2 týdny.

Podle revidovaného modelu by oprávnění účastníci (AP) převáděli hotovost makléři-dealerovi, který by ji převedl na bitcoiny a poté uložil u poskytovatele úschovy ETF – v případě společnosti BlackRock u společnosti Coinbase Custody.

Nová struktura funguje také tak, že přesouvá riziko z AP a vkládá ho více do rukou tvůrců trhu.

BlackRock navíc tvrdil, že nová struktura ETF posílí ochranu investorů, sníží transakční náklady a zvýší „jednoduchost a harmonizaci“ v rámci širšího ekosystému bitcoinových ETF.

Kromě toho má také nabídnout vyšší odolnost vůči manipulaci s trhem. Údajná manipulace trhu byl přitom jeden z hlavních důvodů, proč SEC opakovaně zamítla všechny předchozí spotové bitcoinové ETF fondy.

Podle podání se BlackRock 11. prosince potřetí setkal se SEC vedenou Garym Genslerem. Kromě toho minulý týden proběhly další schůzky s žadateli o fond, jako je společnosti Grayscale či Fidelity.

Podle některých komentátorů a pozorovatelů SEC tlačí na žadatele, aby použili model tvorby a zpětného odkupu v hotovosti pro své ETF, namísto vypořádání v bitcoinech.

SEC musí o žádosti BlackRock rozhodnout do 15. ledna nebo ji odložit, přičemž konečný termín je naplánován na 15. března.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *