Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin dosáhl 5 tisíc dolarů | Všechno naznačovalo pád, ale přišel $1 000 růst

Řešit v této situaci nějakou novinku asi nemá smysl. Bitcoin si jednoznačně říká o slovo. Růst podobný tomu, jaký BTC předvedl během posledních 2 dnů, jsme tu neměli již velmi dlouho. Řekl bych, že se tím naprosto změnila nálada celého trhu. Bitcoin prakticky přes noc posilnil o tisíc dolarů a aktuálně se obchoduje za 5 tisíc. Všichni jsou z toho vesměs v šoku, market zaplavilo FOMO a  jen hodleři jsou klidní, jako vždy.

V tuto chvíli každého z nás asi nejvíc zajímá kurz Bitcoinu. Po velice dlouhé době, kdy Bitcoin předváděl spíše brutální propady a případně dlouhodobý nudný pohyb do strany, se něco děje. To něco znamená, že se náhle dostal na 5 tisíc dolarů.

Bitcoin předvedl růst na 5 000 dolarů.

Možná jsi taky zaslechl zprávy o tom, že někdo synchronizovaně nakoupil po 7 tisici BTC na třech burzách zároveň. Zatímco si ostatní velcí hrači obvykle dávají pozor, aby se jejich objednávky neprojevily na ceně, tak tento „borec” na to měl zcela opačný názor. Můžeme jen hádat, co k tomu tuto velrybu vedlo.

Variant je celá řada, ale kdo by z toho měl největší prospěch? Prospěch z toho měly burzy, málokdo čekal růst a většina traderů sázela na pokles. Jinak to mohl být cílený útok na cenu, ale proč? Vyhnat shortaře z trhu? Utnout tipec institucím, které možná někde v pozadí nenápadně kumulovaly BTC? Nebo snad šlo jednoduše o zisk, a tedy o snahu spustit lavinu poháněnou FOMO efektem, vydělat na tom neskutečné peníze a následně prodat? Kdo ví.

Co se stalo dále?

Tento veřejný nákup měl samozřejmě obrovský vliv na celý kryptomarket. Bitcoin stoupl tak rychle a nečekaně, že ho altcoiny nestihly následovat. Některé kryptoměny šly oproti BTC do velkých ztrát. To mohlo docela zabolet tradery, kteří obchodují páry s BTC. Růst altcoinů však krátce poté smazal ztráty a některé kryptoměny dosáhly růstu i oproti BTC.

Bitcoin přitom nevytáhlo nahoru jen to, že si někdo údajně nakoupil přes 20 tisíc mincí. Byli jsme ve stádiu, kdy mnozí očekávali pád. Tradeři měli převážně otevřené short pozice. Většina traderů používá stop loss. V případě shortu je stop loss nákupní příkaz, umístěný zpravidla někam nad vstup do pozice. Tyto stop loss nákupy a likvidace short pozic dohromady zafungovaly jako lavina a pomohly vytáhnout cenu ještě výše. Do toho přišlo FOMO (strach, že to uteče).

Bitcoin za 5 tisíc?

Nechce se tomu věřit, po tak dlouhém bezvětří najednou pumpa na 5 tisíc. Možná jsi taky očekával pád někam na retest low, nebo aspoň cca 3 500 dolarů. To se však bohužel nestalo. Pravdou je, že právě toto očekávání nižší ceny znemožnilo řadě z nás přikoupit na dně. I proto je tak výhodné přikupovat pravidelně. Hledat dno je extrémně náročné. O tom jsem se přesvědčil sám, taktéž jsem totiž čekal spíše pád na nižší hodnoty.

Tím víc bych ti doporučil, aby sis vytvořil nějaký dlouhodobý plán a držel se ho. Právě ve chvílích, jako je tato, ti to ušetří spoustu starostí a nervů. Je psychologicky velmi náročné, snažit se vymyslet, co dělat dál, když se trh vydá nahoru nebo dolů s takovou silou, jakou předvedl v úterý. Díky strategii budeš méně náchylný k neuváženým krokům na základě silných emocí, které prudké pohyby kurzu v lidech vyvolávají.

Nyní je třeba zachovat chladnou hlavu. Kryptoměny jsou momentálně v uptrendu (alespoň krátkodobě), ale to neznamená, že ještě nemůžou klesnout. Na druhou stranu se na to nemůžeme spoléhat. Osobně se momentálně přikláním spíše k variantě, že to ještě trochu poroste, než nastane nějaký pád, který po takovém růstu dle mého názoru musí přijít. Ale jak už bylo řečeno, myslel jsem si, že to spadne, už když jsme byli na 4 000 $ a mýlil jsem se.

Doporučení redakce: Měsíc s Hodlerem | Překvapující okolnosti vzniku projektu

Just HODL!

Jednoznačně se potvrzuje to, co už velmi dobře známe. Když jde Bitcoin dolů a když se tam plácá, tak jako by nikdo nechtěl nakupovat. Jakmile se to utrhne směrem nahoru, najednou všichni mluví o příštím ATH, o tom, jak vysoko půjdeme, atd. Když to naopak padá, mnoho lidí panikaří a prodávají. Hodler by měl být proti davovému pobláznění imunní. Just buy and HODL it!

-Kytka (fb stránkasteemitPublish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Web

Tentokrát video snad ani nemusíme sdílet, resp. o pumpě mluví a píšou úplně všichni, takže je těžké někoho vybrat. Jedna taková zajímavost přišla ze strany ruského ekonoma, který tvrdí, že Rusové nakoupili 1,8 mil. BTC.

Ruský ekonóm si myslí, že Rusko nakúpilo 1,8 mil. BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *