Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin je doslova na cestě na Měsíc! Peněženka s 1 BTC cestuje na palubě lunární rakety Vulcan Centaur

Zatímco hláška „to the moon” vyjadřuje důvěru v budoucí prudký růst, nyní je Bitcoin připraven skutečně fyzicky vycestovat až na Měsíc poté, co se jeho modul úspěšně oddělil od nosné rakety Vulcan Centaur.

Cesta na měsíc se otevřela pro hlavní kryptoměnu. Bitcoin (BTC) na palubě lunární rakety Vulcan Centaur od United Launch Alliance (ULA) opustil vesmírnou stanici Cape Canaveral Space Force Station a má dorazit do svého cíle v polovině února.

Počin má “na svědomí” kryptoburza BitMEX, která zařídila trajektorii fyzického Bitcoinu na Měsíc. Vesmírnou cestu společnost poprvé oznámila v květnu 2023 a zdůraznila, že fyzický BTC je také kryptopeněženka obsahující alespoň jeden BTC.

Mince bude registrovaným nákladem na manifestu Peregrine-1 a zůstane na místě na povrchu Měsíce, dokud si ji nějaká podnikavá duše nevyzvedne, uvádí BitMEX.

Zajímavostí je, že veřejná adresa peněženky s 1 bitcoinem, která cestuje na Měsíc, je veřejně známá. Veřejnosti to umožní poslat nějaké bitcoiny navíc a být svědky jejího vyzvednutí kýmkoli, kdo si pro ni do vesmíru přiletí.

Pokud vše půjde podle plánu, kosmická loď Peregrine-1 robotické společnosti Astrobotic Technology přistane na Měsíci 23. února. V překladu je vesmírné vozidlo pojmenováno po po jednom z nejrychlejších zvířat na Zemi, kterým je sokol stěhovavý.

Zatímco tato mise je první cestou na Měsíc od programu Apollo, který v roce 1969 úspěšně dopravil člověka na Měsíc, plánovaná mise Artemis III má v plánu vyslat dva astronauty na povrch Měsíce. Let je předběžně plánovaný na prosinec 2025.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *