Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Drahý spam, nebo marketing pro NFT kolekce? Tajemný uživatel utratil 64 000 USD za zápis 9 MB dat do Bitcoinu

Do blockchainu Bitcoinu někdo nahrál 9 MB zašifrovaných dat. Odesílatel provedl 332 transakcí s poplatky v rozmezí od 14 do 2 500 USD v satoshi, ale motiv je pro kryptosvět tajemstvím.

Kryptokomunita na sociálních sítích diskutuje o možných důvodech pro zápis dat do Bitcoinu. Podle příspěvku ze 7. ledna na X od průzkumníka Ordinals Ord.io tajemný odesílatel za 332 transakcí utratil více než 1 bitcoin,

BREAKING: Někdo právě utratil >1 BTC za zápis 8,93 MB nezpracovaných binárních dat do bitcoinu. Může to někdo dekódovat, aby zjistil, co to je?

Tvorba inscriptions skládajících se ze „surových binárních dat“ zůstává tajemstvím. Jeden uživatel se dokonce bez úspěchu pokusil použít model ChatGPT, aby to vyřešil.

Šifrovaná data zahrnují řadu anglických, řeckých a matematických symbolů a zajímavostí je, že 2 z 332 jsou označeny digitální feferonovou pizzou. Ord.io vysvětluje, že obsahují saty z 10 000 BTC použitých k nákupu dvou feferonových pizz Papa John’s od Laszlo Hanyecze 22. května 2010.

K záhadnému zápisu dat do bitcoinového blockchainu došlo jen den poté, co někdo poslal bitcoiny za více než milion dolarů do genesis peněženky Satoshi Nakamota. Podle některých mohlo jít o nákladnou recesi, protože kdyby byl Satoshi Američan, musel by takovou transakci podle nově platných pravidel hlásit a potenciálně prozradit svou identitu.

Historicky vůbec první bitcoinová peněženka příjemcem překvapivé transakce 26,9 BTC za více než 1 milion USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *