Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Tyto 3 kryptoměny v roce 2023 vstaly z mrtvých jako Fénix z popela a jejich cena zaznamenala návrat z pekla

Tři zpáteční lístky na cestu do podpalubí přímo dolů a skrze loďku až na dno oceánu a ještě níž… V roce 2023 se některým kryptoměnám podařilo vrátit z hlubin.

Příznivé prostředí rostoucího kryptomarketu v minulém roce přálo kryptoměnám, které jako bájný Fénix vstaly z vlastního popela a zaznamenaly značné zhodnocení. Toto jsou top 3 skokani roku 2023.

Solana se vrací z temnot

Největší comeback v roce 2023! Solana (SOL) vytvořila investorskou senzaci, když její cena vzrostla téměř o 1 215 %. Šlo o návrat z minima cyklu na cenovce 8,27 USD v prosinci 2022, kam její cena spadla po brutáním pádu o cca 95 %.

Vzestup Solany v roce 2023 lze přičíst její odolnosti vůči konkurznímu prodeji aktiv FTX, výraznému nárůstu využití decentralizovaných aplikací, zvýšené poptávce na trhu, síťové aktivitě a lepší stabilitě sítě.

Hovořit lze také o velké dávce štěstí pro ty, kteří si na ni vsadili i přes její napojení na zkrachovalou kryptoburzu.

Tron startuje raketu

Návrat z vlastního popela. Tron (TRX) ztratil během medvědího cyklu 2018 – 2020 na kryptotrhu více než 98 % své hodnoty. Následně zaznamenal více než 1 270% zhodnocení po růstu ze svého dna téměř 0,0076 USD z března 2020.

Tímto raketovým startem z hlubin si vysloužil umístění v top3, přestože technicky vzato se roku 2023 týká pouze ta poslední část letu, kdy kryptomena rostla o 100 %.

Růst ceny Tronu se shoduje s jeho silným výkonem v sektoru decentralizovaných financí (DeFi). Je pozoruhodné, že celková uzamčená hodnota (TVL) v ekosystému Tron vzrostla z cca 30 milionů TRX v dubnu 2020 na více než 76 miliard TRX (~ 8 miliard USD) v prosinci 2023.

Tron je nyní také hlavním blockchainem stablecoinu Tether s více než 50 % USDT na svém blockchainu.

Avalanche smetla medvědy

Lavina, nebo spíš výbuch sopky a žhavá láva. Cena kryptoměny Avalanche (AVAX) vzrostla téměř o 370 %, měřeno od svého minima cyklu na 8,65 USD v září 2023. K jejímu oživení dochází po 94,25% krachu, jednom z největších během posledního medvědího trhu.

Zajímavé je, že tento altcoin se k růstu musel probojovat skrze “nájezd” medvědů. Avalanche se začala nepravděpodobně valit do kopce po odemknutí téměř 19 milionů tokenů AVAX ve druhé polovině roku 2023.

Rostoucí cena naznačuje, že trh snadno absorboval dodatečnou nabídku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *