Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

SEC varovala drobné investory, aby nenaskakovali do trhu kryptoměn pod vlivem FOMO, uprostřed očekávání ETF

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o víkendu vydala varování „no go to FOMO.” Ale, jaký by vlastně mohlo mít dopad na cenu Bitcoinu případné přijetí ETF?

Uživatelé sociální sítě sdílejí a reagují na další varování regulátora před FOMO, a to jen několik dní před očekávaným možným schválením prvního spotového bitcoinového burzovně obchodovaného fondu v USA.

6. ledna úředníci oddělení SEC pro vzdělávání investorů varovali drobné investory před riziky spojenými s digitálními aktivy, včetně meme akcií, kryptoměn a nezaměnitelných tokenů (NFT).

Řekněte „NO GO to FOMO“ (strach z promeškání příležitosti). To, že si ostatní mohou koupit konkrétní investici, ještě neznamená, že je to ta správná příležitost pro vás, uvádí SEC.

Část komentátorů spekulovala, že by mohlo jít o další potvrzení, že se schválení ETF fondů podložených skutečnými bitcoiny doopravdy blíží. Nutno dodat, že SEC ve skutečnosti nic takového dosud nepotvrdila ani nenaznačila a rozhodnutí regulátora o ETF nemusí odpovídat názorům analytiků.

Stále více držitelů kryptoměn se ptá, co by případné přijetí těchto fondů americkými úřady udělalo s cenou hlavní kryptoměny. Mezitím spekulace na tuto událost vedly k navýšení ceny BTC.

V hypotetické situaci schválení fondu by se střetly dva protivětry na trhu. Bitcoin by tak současně tlačili dolů spekulanti, kteří by vybírali zisk po zřejmě úspěšné transakci, zatímco všeobecné nadšení a FOMO by naopak mělo tendenci cenu BTC prudce zvyšovat.

Vítězná strana tohoto souboje býků a medvědů by nakonec rozhodla, přičemž v delším časovém horizontu bude býkům nahrávat fakt, že ETF přiláká s velkou pravděpodobností značné množství kapitálu se strany velkých hráčů a institucí.

S přijetím by zároveň skončila situace, kdy regulátoři umožnili velkým rybám shortovat BTC, aniž by ho vůbec kdy vlastnili, a současně neumožňují gigantům z tradičního světa financí nakupovat Bitcoin v rámci regulovaných fondů obchodovaných na burze.

Předešlá varování SEC před FOMO se objevila kolem března 2022 a dále v lednu 2021. Cena Bitcoinu v té době dosahovala okolo 40 tisíc dolarů, resp. cca 35 tisíc USD. V tuto chvíli se pak BTC obchoduje za 45 000 dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *