Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Historicky vůbec první bitcoinová peněženka příjemcem překvapivé transakce 26,9 BTC za více než 1 milion USD

Neznámý uživatel Bitcoinu odeslal bitcoiny v hodnotě cca 1,17 mil. dolarů, přes 26 milionů korun, do peněženky genesis – vůbec první peněženky na bitcoinové síti, kterou založil Satoshi Nakamoto, pseudonymní tvůrce Bitcoinu.

V závěru minulého týdne došlo k záhadnému převodu, kdy neznámý odesílatel převedl značný obnos na první bitcoinovou peněženku. Za vyprázdnění svého účtu zaplatil sto dolarový poplatek, což je výrazně nad současnými průměrnými poplatky.

Blockchainová analytická platforma Arkham Intelligence odhalila, že většina prostředků na adrese pocházela z Binance, kde si záhadný autor transakce tyto BTC pravděpodobně zakoupil.

Buď se Satoshi Nakamoto probudil a převedl si prostředky z Binance, nebo někdo spálil přes 1 milion dolarů, komentoval událost na sociální síti Conor Grogan, ředitel Coinbase. Dodal však, že by také mohlo jít o jakýsi podivný marketingový tah související se spotovým bitcoinovým ETF.

Peněženka genesis zpočátku obsahovala 50 vytěžených bitcoinů, což byly úplně první bitcoiny na světě. Poté, co se Nakamoto odmlčel, byla peněženka příjemcem mnoha převážně drobných transakcí, často při příležitosti výročí narozenin Bitcoinu.

Dary zvýšily zůstatek peněženky na 72 bitcoinů do konce roku 2023. Nedávná transakce pak zvýšila aktuální zůstatek na 99,67 bitcoinů v hodnotě zhruba 4,3 milionu dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *